İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım görevden alındı: Gerekçede 'değişim' talebi iddiası

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım görevden alındı: Gerekçede 'değişim' talebi iddiası
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti'de 'değişim' talep ettiği iddia edilen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım görevden alındı. Yıldırım'ın yerine İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu'ya yakınlığıyla bilinen Yücel Coşkun'un getirileceği öne sürüldü.

Artı Gerçek - İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım ve il başkanlığındaki tüm isimler görevden alındı.

Yıldırım'ın teşkilatın "değişim" talebi üzerine görevden alındığı iddia edildi.

halktv.com.tr'nin haberine göre Yıldırım'ın yerine İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu'ya yakınlığı dikkat çeken ve daha eski İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve şu an Teşkilat Başkan Yardımcısı Yücel Coşkun’nun atanması bekleniyor.

8 OCAK'TA SEÇİLMİŞTİ

Yıldırım, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 8 Ocak 2023’te Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongrede seçilmişti. Yıldırım kongrede tek adaydı.

İKİ GÜN ÖNCE 'GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ' DEMİŞTİ

Yıldırım, 25 Eylül’de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Görevimizin başındayız” ifadesini kullanmıştı.

COŞKUN YILDIRIM KİMDİR?

1964 yılında, Erzincan'da doğdu. İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi “Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği” bölümünde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi'nde “Sosyal Yapı-Sosyal Değişim” üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Yıldırım'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olduğu şirketi, halen gayrimenkul ve inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.

Erzincan Kültür Vakfı kuruculuğu ve mütevelli heyeti üyeliği ile Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı mütevelli heyeti üyeliklerini yürümektedir.

25 Ekim 2017'de kurulan İYİ Parti'de Kurucular Kurulu Üyeliği ve iki dönem Genel İdare Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Öne Çıkanlar