Yaşar Okuyan iddialarına Kılıçdaroğlu'ndan yalanlama, İYİ Parti'den suç duyurusu

Yaşar Okuyan iddialarına Kılıçdaroğlu'ndan yalanlama, İYİ Parti'den suç duyurusu
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti, "Kemal Kılıçdaroğlu'na Meral Akşener ile ilgili belgelerin olduğu bir dosya verdim" diyen Yaşar Okuyan hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Kemal Kılıçdaroğlu, "Aramıza nifak sokmaya çalışıyorlar" dedi.

Artı Gerçek - İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili belgelerin olduğu bir dosya verdim" diyen Yaşar Okuyan hakkın da suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan, Kanal İzmir TV'de katıldığı programda "Meral Akşener masayı dağıtırsa, kendisiyle ilgili söyleyeceklerim ve belgelerim var" demiş, "Kılıçdaroğlu'na ben bunu 1 sene önce masa kurulurken söyledim. Üç gün önce de hatırlattım ve ona bir dosya verdim. Meral Hanım ile ilgili bir dosya verdim. O kullanmayacak onu ben kullanacağım" iddiasında bulunmuştu.

KILIÇDAROĞLU: ARAMIZA NİFAK SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR

Konuya ilişkin Halk TV'den Fikret Bila'ya konuşan Kemal Kılıçdaroğlu ise Okuyan'ın açıklamasını yalanladı. CHP lideri, "Sayın Akşener’le benim aramda bir sorun yok. Liderlerle planladığımız gibi çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aramıza nifak sokmaya çalışıyorlar. Her kesimden bu yapılıyor" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun iddialara yanıtı şöyle:

“Bu iddialar doğru değil. Okuyan bana Sayın Akşener’le ilgili bir dosya vermedi. Böyle bir şey yok. Zaten benim çalışma anlayışıma da uygun değil. Sayın Okuyan zaman zaman beni ziyaret ediyor. Eski bir bakan olarak görüşme talebine zamanım uygunsa yanıt veriyorum. Ancak ifade etiği gibi bana Akşener hakkında gizli bilgi ve ya da dosya vermiş değil. Kamuoyunun dikkatine sunarım.

Milet İttifakı’nın liderleri arasında sorun varmış gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor. Liderler arasındaki ilişkileri enfekte etmek için her şeyi yapıyorlar. Benimle Sayın Akşener arasında sorun olduğu havasını vermeye çalışıyorlar. Sayın Akşener’le benim aramda bir sorun yok. Liderlerle planladığımız gibi çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aramıza nifak sokmaya çalışıyorlar. Her kesimden bu yapılıyor. Ancak bunları ben ciddiye almıyorum, Sayın Akşener’in de alacağını sanmıyorum. Biz işimize bakıyoruz.”

ZORLU: YARIN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Zorlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Kılıçdaroğlu'nun Akşener'i aradığını ve iddiaların tamamen yalan olduğunu ifade ettiğinin altını çizerek "ilgili müfteri hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyumuzla paylaşmak isteriz" dedi.

Öne Çıkanlar