İYİ Parti'de dört isimden parti içi muhalefet adımı: ‘Ortak Akıl Platformu' kuruldu

İYİ Parti'de dört isimden parti içi muhalefet adımı:  ‘Ortak Akıl Platformu' kuruldu
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti'de dört isim ‘Ortak Akıl Platformu’nu kurduklarını açıkladı. Taleplerin dikkate alınmaması durumunda yeni bir kadro ve genel başkan adayı ile yola devam edecekleri belirtildi.

Artı Gerçek - İYİ Parti’de yetkili kurullarda yer alan dört isim, ‘Ortak Akıl Platformu’nu kurdu. İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal’ın sosyal medya hesabından paylaşılan metinde, taleplerin dikkate alınmaması durumunda yeni bir kadro ve genel başkan adayı ile yola devam edileceği bildirildi.

Avukat Ethem Baykal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, iki sayfalık bir metin yayınlayarak, “Ortak Akıl Platformu kurulmuştur. Taleplerin muhataplarınca dikkate alınacağını ummaktayız. Dikkate alınmaması halinde, önümüzdeki kongrede partimizin kuruluş ilkelerimize bağlı yeni bir kadro ve genel başkan adayı ile yola devam edeceğimizi TÜRK milletine saygı ile duyururuz” ifadelerini kullandı.

Metinde, İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyesi Ethem Baykal’ın yanı sıra Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Arzu Önşen’in, Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi İsmet Koçak’ın ve Kurucular Kurulu üyesi Adil Erkoç’un isimleri “Ortak Akıl Platformu Tanıtım Kurulu” sıfatıyla yer aldı.

Yayımlanan metin şöyle:

fybfqemxsaio83i.jpg

Öne Çıkanlar