İYİ Parti Genel Başkan adayı Müsavat Dervişoğlu: Partimizi 'başka iradelere' teslim etmeyeceğiz

İYİ Parti Genel Başkan adayı Müsavat Dervişoğlu: Partimizi 'başka iradelere' teslim etmeyeceğiz
İYİ Parti Genel Başkanlığı için aday olduğunu duyuran Müsavat Dervişoğlu Bahçeli'nin Akşener için çağrısına yanıt verdi: Dervişoğlu, "Partimizin dışındaki iradelere de partimizi teslim etmemiz asla mümkün değildir" dedi.

Artı Gerçek - İYİ Parti'de 27 Nisan 2024'te yapılacak olan olağanüstü kurultayda genel başkan adaylığını açıklayan Müsavat Dervişoğlu, "Başka siyasi aktörlerin, partilerin, İYİ Parti'nin olağanüstü kurultayına müdahil olması siyasi ahlaka sığmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Dervişoğlu, adaylığı ile ilgili basın açıklaması düzenledi. İYİ Parti'nin 'rant gruplarınca dizayn edilmiş bir parti' olmadığını söyleyen Dervişoğlu, "Bu partiyi kuran bizatihi Türk milletinin kendisidir. Partiyi millet kurdu, biz sadece tabelasını astık. İktidarın iktidar olmaktan, muhalefetin muhalefet etmekten memnun olduğu ortamda kuruldu" dedi.

BAHÇELİ'NİN ÇAĞRISINA YANIT

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin ayrışmadan vazgeçerek partinin başında, onu destekleyen ve projelerine katkıda bulunan arkadaşlarının da etrafında olması gerektiğini düşünüyorum" sözlerine yanıt veren Dervişoğlu, "Başka siyasi aktörlerin, partilerin, İYİ Parti'nin olağanüstü kurultayına müdahil olması siyasi ahlaka sığmamaktadır. İYİ Parti'ye kimse istikamet çizemez. Partimizi iktidarın ya da muhalefetin uydusu haline getirmeye çalışanlara en büyük yanıtı İYİ Parti'nin kendisi verecektir. Bu kurultay yeni yaraların açılmasına değil, yaraların sarılmasına vesile olmalıdır. Bu kurultay tarihi bir eşikte gerçekleşiyor" ifadelerini kullandı.

'BİR MİLLETİN KADERİ BİR FANİNİN ŞAHSİ İHTİRASLARINA KURBAN EDİLEMEZ'

Tek adam rejiminin keyfi ve baskıcı kararları altında ezilen bir ülke değil, demokratik bir ülke tahayyül ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bir kişinin aklına ve heveslerine asla emanet edilemez. Bir milletin kaderi bir faninin şahsi ihtiraslarına kurban edilemez. Sona ermesi gereken bir kabus haline gelmiştir.

AK Parti hükümetleri refah ve zenginliği üretip hakla paylaştırmak yerine yoksulluğu yönetmektedir. Bu koşullarda hükümete söylenecek tek söz var: Keşke siz geçen yüzyılda kalmış olsaydınız. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar