Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'ndan HDP'ye 8. yıldönümü mesajı

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'ndan HDP'ye 8. yıldönümü mesajı
HDP'nin 8. kuruluş yıldönümü dolayısıyla CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu birer mesaj gönderdi.

ARTI GERÇEK- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu  Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kuruluşunun sekizinci yılı dolayısıyla mesaj gönderdi.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’a hitaben yazılan mesajda Kılıçdaroğlu, "Adalete olan özlemimizin giderek arttığı bu günlerde ülkemiz demokrasisine katkı sunacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum" derken, İmamoğlu "Bu vesileyle barışı ve kardeşliği büyütmekten asla vazgeçmeyeceğimizin bir kez daha altını çiziyor, tüm katılımcılara en içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum" ifadelerini kullandı. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun mesajı şu şekilde:

"Partinizin kuruluşunun 8. yıldönümü kutlamasına davetinize çok teşekkür ederim. Adalete olan özlemimizin giderek arttığı bu günlerde ülkemiz demokrasisine katkı sunacağınız çalışmalarda başarılar diliyor, kuruluş yıldönümünüzü kutluyorum. Sizin nezdinizde tüm parti yöneticilerine, üyelerinize ve katılan tüm konuklara selam ve saygılarımı sunuyorum."

İBB Başkanı İmamoğlu'nun mesajı şöyle:

"HDP Eş Genel Başkanları

Halkların Demokratik Partisi’nin 8’inci kuruluş yıl dönümü sebebiyle hem sizleri hem de HDP’ye gönül vermiş tüm partililerinizi yürekten kutluyorum. 

Daha adil ve eşit bir İstanbul için çıktığımız yolculukta adaletsizliğe ve haksızlığa karşı demokrasiden yana iradesini ortaya koyan tüm partililerinize bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.

Bu vesileyle barışı ve kardeşliği büyütmekten asla vazgeçmeyeceğimizin bir kez daha altını çiziyor, tüm katılımcılara en içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Saygılarımla"

 

Öne Çıkanlar