Memleket Partisi'nden kritik kopuş: Esenyurt ilçe başkanlığı, Kılıçdaroğlu'na desteğini açıkladı

Yayınlanma:
A+ A-
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Memleket Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Tanju Karakuş, açıklama yaptı. Memleket Partisi Esenyurt ilçe yönetimi Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldı.

Artı Gerçek - Memleket Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Tanju Karakuş, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldıklarını duyurdu.

Memleket Partisi'nin MYK toplantısında cumhurbaşkanlığı seçimlerinin pazar günü düzenlenecek ikinci turunda tarafsız kalma kararı aldığı iddia edilmiş ancak İnce'den veya partiden resmi açıklama gelmemişti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Memleket Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Tanju Karakuş, açıklama yaptı. Memleket Partisi'nin Esenyurt örgütü, yapılan istişareler sonucunda 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alacakları tutumu 'oy birliği' ile kararlaştırdıklarını açıkladı. Katıldığı programda, ikinci tur seçimlerinde destekleyecekleri adayın Kılıçdaroğlu olduğunu açıklayan Memleket Partili Karatış, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

'OY BİRLİĞİ İLE HEPİMİZ AYNI GÖRÜŞE SAHİP OLDUK'

"14 Mayıs seçimlerinde Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce, adaylıktan çekildi. Sorumluluk aldı ve gereğini de yaptı. Bu durumda örgütümüzü de serbest bırakmış durumda. Önümüzde çok daha kritik ikinci tur var. 28 Mayıs seçimlerinde Memleket Partisi Esenyurt olarak, bizlerin tavır ve tutumumuzun ne olması gerektiğini ilçe yönetim kurulu ile gençlik ve kadın kolları yönetimimiz ile birlikte toplantı yaparak değerlendirdik.

Yönetim Kurulu, oy çokluğu ile değil, oy birliği ile hepimiz aynı görüşe sahip olduk. Gerekçelerimiz, gelecek kaygısı yaşamadan, ülkemizin daha aydınlık bir geleceğe sahip olmasını istiyoruz.

'ARKADAŞLARIM İLE İSTİŞARELER SONUCUNDA ORTAK BİR NOKTADA BULUŞTUK'

Bizler sandığa gidip sadece oy veren kişiler değil, aynı zamanda toplumun önünde olan siyasetçileriz. Sorumluluklarımız var. Belli bir kitlemiz var. Hiçbir şey yapmadan bu süreçte sadece bakmak ve izlemek benim için alınabilecek doğru bir karar asla değildir.

Bu kararı alırken siyasi bilgisine inandığım, kıymetli ağabeylerim, arkadaşlarım ile istişareler sonucunda ortak bir noktada buluştuk. Alınan kararı söylemek üzere burada temsilciyim.

'SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLEME KARARI ALDIK'

Bu duygu ve düşünceler içerisinde kesin kararımız şudur ki; 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldık. Geleceğimize, gençliğime hayırlı olsun. Birlikte başaracağız."

KAFTANCIOĞLU: İSTANBUL'DA VERMEZ DEDİKLERİ SEÇİMİ SÖKE SÖKE ALDIK

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da programda konuşarak "Bizler, sandığa gitmeyen vatandaşlara bu duyguyla ulaştığımızda sandığa gideceklerini biliyoruz. Ve asla umutsuzluğa kapılmasın. İstanbul'da vermez dedikleri seçimi söke söke aldık" dedi.

Kaftancıoğlu da, "Bizler 28 Mayıs'ta vatanını gerçekten sevenlerle vatanı işine geldiği zaman parsel parsel satanlar arasında tercih yapacağız. Bizler bu ülkenin bütün kaynaklarını babasının parasını soyanlarla bu ülkenin bir kör kuruşunu heba etmeyenler arasında bir tercih yapacağız. Böyle bir günde mesele memleketse gerisi teferruattır diyenlerin, Esenyurt Memleket Partililere çok teşekkür ediyorum. Bu seçim sadece kişilerin değil, anlayış değişikliği seçimi de olacak. 14 Mayıs'ta sarsıldık. Hepimiz birinci turda biteceğine inanıyorduk.

İkinci turda hepimiz o mühürü basacağız ve hepimiz yarınlarımız için bu sonucu oluşturacağız. Bu seçim herhangi bir seçim değil; bizlerin, çocuklarımızın, evlatlarımızın varlık ve yokluk seçimi olacak. O nedenle sizlerden istirhamım 14 Mayıs'ta sandığa gidip Cumhur İttifakı'na oy vermiş veya sandığa gitmemişlerin yayına giderek olanı anlatmak ve kişilere sandığın önemini anlatmak. Bizler, sandığa gitmeyen vatandaşlara bu duyguyla ulaştığımızda sandığa gideceklerini biliyoruz. Ve asla umutsuzluğa kapılmasın. İstanbul'da vermez dedikleri seçimi söke söke aldık. Ben her zaman diyorum ki yaparsa İstanbul yapar" ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar