Muhalefet 15 Temmuz mesajlarında demokrasiyi öne çıkardı

Muhalefet 15 Temmuz mesajlarında demokrasiyi öne çıkardı
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Temmuz 2022 16:57
A+ A-
15 Temmuz vesilesiyle muhalefet liderlerinin yaptığı tüm paylaşımlarda 'demokrasi' vurgusu öne çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde muhalefet liderleri, sosyal medya üzerinden mesajlar paylaştı. Liderlerin ortak vurgusu demokrasi oldu. 

AKŞENER: MİLLET DEVLETİNİ SOKAKTAN TOPLADI

İYİ Parti lideri Meral Akşener,paylaşımında, "Bağımsızlığına, egemenliğine ve demokrasisine her daim sahip çıkan aziz Türk Milleti'nin, devletini sokaktan topladığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde; Kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum" dedi. 

BABACAN: TAM DEMOKRASİYE KAVUŞMAK SORUMLULUĞUMUZDUR 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın paylaşımında tam demokrasi vurgusu yaptı, "ülkemizi tam demokrasiye kavuşturmak, o büyük direnişe karşı tarihsel sorumluluğumuzdur." dedi.

DAVUTOĞLU: DAHA FAZLA DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK İÇİN

Demokrasi vurgusu Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun paylaşımında da öne çıktı. Davutoğlu, "15 Temmuz ruhuyla daha fazla demokrasi ve özgürlük için; hak, hukuk, adalet mücadelesi için Gelecek Partisi'ndeyiz."

SAADET PARTİSİ: DEMOKRASİMİZİ GÜÇLENDİRMEK TEMENNİSİYLE 

15 Temmuz vesilesiyle Saadet Partisi de bir mesaj yayınlandı. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun da paylaştığı mesajda "Demokrasimizi hep birlikte daha da güçlendirmek temennisiyle; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun." denildi. 

 

İlgili Haberler