‘Ömrümü Erdoğan’a verin’ diyen ve zamlara isyan eden AKP'li Hacer Çınar'ın 'affı' istendi

‘Ömrümü Erdoğan’a verin’ diyen ve zamlara isyan eden AKP'li Hacer Çınar'ın 'affı' istendi
Yayınlanma:
A+ A-
2016 yılında Erdoğan için "Lütfen benim ömrümü ona ver" dedikten sonra peş peşe yapılan fahiş zamları protesto eden AKP'li Bolu Belediye Meclisi üyesi Hacer Çınar'ın 'affı' istendi.

Artı Gerçek - AKP Bolu İl Başkanlığı; Hak-İş’e bağlı Öz-Sağlık İş Bolu Şube Başkanı olarak “Domatesin, biberin yüzünü göremez olduk. Ekonomik krizle uğraşan devletimizin yanında olup sabretmeye devam ettik ama sabrımız bitti" açıklamasını yapan Bolu Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Hacer Çınar için; “Bolu Belediye Meclis Üyeliği’nden affını istedik” açıklamasını yaptı.

2016 yılında kürsüye çıkıp “Rabbim, lütfen benim ömrümü ona ver. Ömrüm size annemin ak sütü gibi helal olsun cumhurbaşkanım” diyen ve bu sözleriyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ağlatan Bolu Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Hacer Çınar, daha önce; Hak-İş’e bağlı Öz-Sağlık İş Bolu Şube Başkanı olarak yaptığı açıklamada, “Kimsenin almaya cesaret edemediği altın-döviz fiyatları fırladı. Herkesin yemek zorunda olduğu domatesin, biberin yüzünü göremez olduk. Tüm bunlar olurken bizler, ekonomik krizle uğraşan devletimizin yanında olup sabretmeye devam ettik ama bitti. Sabrımız bitti" demişti.

AKP Bolu İl Başkanlığı bugün, yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“AK Parti Bolu Belediye Meclis Üyemiz olmasının yanında Hak-İş'e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı görevini de yürüten Hacer Çınar’ın ulusal ve yerel gündemde de yer alan açıklamalarının ardından parti içi kurullarımızda yaptığımız istişare ve değerlendirmeler neticesinde Bolu Belediye Meclis Üyeliği’nden affını istedik.”

NE OLMUŞTU?

Hacer Çınar, sağlık işçilerinin geriye dönük haklarının ödenmesi konusunda geçen hafta İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapmış, "Herkesin yemek zorunda olduğu domatesin, biberin yüzünü göremez olduk. Tüm bunlar olurken bizler, ekonomik krizle uğraşan devletimizin yanında olup sabretmeye devam ettik. Ama bitti. Sabrımız bitti” ifadelerini kullanmıştı.

'RABBİM, LÜTFEN BENİM ÖMRÜMÜ ONA VER'

Hacer Çınar, 2016 yılında Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Dünya Kadınlar Günü 5.Uluslararası Kadın Emeği Buluşması toplantısında kürsüye çıkarak, "Rabbim, lütfen benim ömrümü ona ver. Ömrüm size annemin ak sütü gibi helal olsun cumhurbaşkanım" ifadelerini kullanmış, Erdoğan gözyaşlarına hâkim olamamıştı.

TANJU ÖZCAN’A SU ŞİŞESİ FIRLATMIŞTI

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan Çınar, 2019 Yerel Seçimlerinde AKP’den Bolu Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bu yılın Şubat ayında yapılan ve depremzedelere yardım konusunun görüşüldüğü Bolu Belediye Meclisi Toplantısı’nda oturduğu yerden Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su şişesi fırlatan ve Özcan için ağır ifadeler kullanan Hacer Çınar, büyük tepki toplamıştı. (ANKA)

Öne Çıkanlar