Özgür Özel: Varank’tan hesap sorulmazsa yüzümüze tükürün

Özgür Özel: Varank’tan hesap sorulmazsa yüzümüze tükürün
Yayınlanma:
A+ A-
Rize’de yurttaşlarla bir araya gelen CHP’li Özel, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kardeşini bakan yaptığı yerde ihale açmasını eleştirdi. Özel, CHP iktidara geldiğinde ‘hesabı sorulacağını’ belirtti.

Artı Gerçek-CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Rize’ye gitti. Özel, “Varank’ın kendi kardeşi bakan yardımcılığı yaptığı yerde ihale açmış. Bakan Varank’ın emmioğlu Sedat Varank’a ihale vermiş. Bu Varank’tan hesap sorulmazsa bizim yüzümüze tükürün” dedi.

Rize’de partililer ve yurttaşlar bir araya gelen Özel il başkalığı önünde yaptığı konuşmanın ardından esnaf ziyaretlerinde bulundu.

CHP Ardeşen ilçe örgütünde Özel yurttaşların sorularını cevapladı. Bir yurttaş Özel’e şunları sordu:

"Bir yerlerde 128 milyar duydum, o da kafamda muamma, bilemedim. Sizlerden medyadan öğrendim. Burada bir şey olduğunu hissettim. İktidara geldiğiniz zaman mevcut yasalar doğrultusunda, bu muammalardan hesap soracak mısınız? Hesap soracaksanız bir seçmen olarak o zincirin içerisindeyim, kenetlenmişim ve kararlıyım. Şayet ki benim o sigortamdan kesilen hesabını sormazsanız, o 128 milyar doların nereye gittiğinin hesabını sormazsan ben bir seçmen olarak o zinciri kırarım. Şu anda nasıl ki demokratik yönden sandıkta hesap soruyorsam, sizden de hesap sorarım.”

‘128 MİLYARIN HESABINI SORMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR’

ANKA’da yer alan habere göre Özgür Özel ise şunları söyledi:

“128 milyar doları benden iyi biliyorsun, bizim dedemizden ninemizden anamızdan babamızdan biriktirilen Merkez Bankası’nın rezerviydi. O paranın normalde, deyim yerindeyse, bir ihtiyaç akçesi olarak veya o paranın deyim yerindeyse kefen parası olarak bir kenarda duruyor olması lazım, zor zamanlarda kullanılmak için. Ama o parayı maalesef kötü politikalar yüzünden, her şeyi ben biliyorum diyen Cumhurbaşkanı, ekonomistim diyen Cumhurbaşkanı enflasyon yüzde 19 iken faizi arttırmak yerine faiz sonuç değildir sebeptir diyerek düşürmeye başladı. 128 milyarın satıldığı süreçteki ucuz alanları takip edeceğiz ama bazısını ihracatçı aldı borcunu ödemek için ancak bunlar doları sabit tutmak için harcadılar, onun da hesabı sorulacak.

VARANK’TAN HESAP SORULACAK

Şimdi hesap sorma deyince mesela bak kimden sorulacak bu Varank’tan sorulacak. Varank’ın kendi kardeşi bakan yardımcılığı yaptığı yerde ihale açmış Bakan Varank’ın emmioğlu Sedat Varank’a ihale vermiş. Bu Varank’tan hesap sorulmazsa bizim yüzümüze tükürün. Eğer Pekcan’dan, kendi şirketinden, kocasının şirketinden kendi bakanlığına dezenfektanı pahalıya alan o yoksullukta o Ruhsar Pekcan’ dan hesap sorulmazsa olmaz. Ama birileri şöyle bir korku yaymaya çalışıyor öyle bir şey de olmaz. CHP gelince AKP’lilerden MHP’lilerden hesap soracak, böyle bir şey yok. Biz oy verenden, partinin üyesinden asla hesap sormayız. Yolsuzluk yapandan, rüşvet alandan, rüşvet verenden, haksızlık yapandan hesabı soracağız o boynumuzun borcu.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar