Saadet ve Gelecek Partisi'nin Meclis Başkanı adayı Serap Yazıcı Özbudun oldu

Saadet ve Gelecek Partisi'nin Meclis Başkanı adayı Serap Yazıcı Özbudun oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Gelecek Partisi Antalya Milletvekili Serap Yazıcı Özbudun Gelecek Partisi ve Saadet Partisinin Meclis Başkanı Adayı oldu. Davutoğlu, desteğinden dolayı Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'na teşekkür etti.

Artı Gerçek - Saadet Partisi ve Gelecek Partisi, TBMM Başkanlığı’na Gelecek Partisi Antalya Milletvekili Serap Yazıcı Özbudun’u aday gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuya dair Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları yazdı:

"Saadet Partimiz ile Gelecek Partisi’nin ortak TBMM Başkan Adayı Prof. Dr. Serap Yazıcı Özbudun Hanımefendi olmuştur. Vardığımız bu mutabakatın ve yarın gerçekleştirilecek olan 28. Dönem TBMM başkanlık seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, değerli arkadaşımıza başarılar diliyorum."

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise şu paylaşımı yaptı:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na Saadet Partisi’nin de desteğiyle Gelecek Partisi Antalya Milletvekilimiz Prof. Dr. Serap Yazıcı Özbudun’u aday gösteriyoruz. Adayımıza destek vererek bizlere güç katan başta Sayın Temel Karamollaoğlu olmak üzere tüm Saadet Partili kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Adayımız, Türk kadınının güçlü temsilcilerinden, Anayasa Hukukçusu Sayın Serap Özbudun’un TBMM Başkanlığı’na çok yakışacağına inanıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun." (ANKA)

Öne Çıkanlar