Seçim sonrası Anıtkabir'e ziyaret: Ekrem İmamoğlu'nun konuşma yapması engellendi

Seçim sonrası Anıtkabir'e ziyaret: Ekrem İmamoğlu'nun konuşma yapması engellendi
Ekrem İmamoğlu, yerel seçimleri kazanan 26 ilçe belediye başkanı ve 13 belediye başkan adayı ile birlikte Anıtkabir’e gitti. Aslanlı Yol'da kısa bir konuşma yapmak isteyen İmamoğlu'na görevlilerce 'izin alması' gerektiği belirtilerek müdahale edildi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerde kazanan ve aday olarak gösterilen isimlerle Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret etti.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Turan Taşkın Özer, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu da Anıtkabir ziyaretine katıldı. Aslanlı Yol’dan Anıtkabir avlusuna giriş yapan yaklaşık 200 kişilik heyet, askeri törenle karşılandı.

KONUŞMASINA MÜDAHALE EDİLDİ

Aslanlı Yol'da yürüdüğü sırada kısa bir konuşma yapmak isteyen İmamoğlu'na bir görevli tarafından müdahale edildi.

Görevli, konuşma yapılması için izin alınması gerektiğini ifade etti. İmamoğlu ise konuşmasını yarıda keserek "Tamam peki, tamam" dedi ve yürüyüşüne devam etti.

Ata’nın huzuruna, üçüncü kez İBB Başkanı olarak çıkan İmamoğlu, mozoleye çelenk bıraktı. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Anıtkabir içindeki tören sona erdi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan İmamoğlu, deftere yazdığı, “Büyük Atatürk; Fatih Sultan Mehmet Han’ın milletimize kazandırdığı, yüksek şahsiyetiniz önderliğinde kahraman Türk ordusunun işgalden kurtardığı, en değerli mirasımız İstanbul’u yönetmek üzere İstanbullular tarafından yeniden görevlendirilmenin onuruyla manevi huzurunuzdayım. Yol arkadaşlarımız ve aziz milletimizle birlikte, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, kurucusu olduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’ni 47 yıl sonra Türkiye’nin birinci partisi konumuna taşımanın gururunu yaşıyoruz. Halkımızın bizlere verdiği görev ve sorumluluğun bilincindeyiz.

Çağdaş, halkçı, kapsayıcı ve tüm demokratik süreçleri işleten 21. yüzyılın yerel yönetimler anlayışını başarıya ulaştırmak için durmaksızın çalışacağız. Yolumuzu aydınlatmaya devam eden ilkelerinizin, aklın ve bilimin ışığında ilerleyerek kentlerimizi daha güzel yarınlara halkımızla birlikte ulaştıracağız. Halkçı ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunarak, yerelden başlayarak, Türkiye’yi dünyanın örnek demokrasileri arasına taşıyacağız. Emanetiniz emin ellerdedir. Ruhunuz şad olsun. Ekrem İmamoğlu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” cümlelerini kameralar karşısında yüksek sesle okudu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar