Soylu, çocuk istismarına karşı Emniyet'e çağrı yapan Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı

Soylu, çocuk istismarına karşı Emniyet'e çağrı yapan Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hiranur Vakfı'ndaki çocuk istismarına karşı Emniyet güçlerine harekete geçme çağrısı yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Soylu yanıtında çocuk istismarına değinmedi, Kılıçdaroğlu'na 'bukalemun' dedi.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı kurucu Yusuf Ziya Gümüşel'in altı yaşındaki kızının 'evlilik' adı altında cinsel köleliğe maruz bırakılması konusunda Eniyet güçlerini göreve çağıran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Soylu, vakıftaki çocuk istismarının iki yıldır bilindiğine dikkat çekerek Adalet Bakanlığı'na yürüyen ve "Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor" diyen Kılıçdaroğlu'na verdiği yanıtta, istismardan söz etmedi.

İçişleri Bakanı, çocuk istismarı için harekete geçilmesi çağrısına yanıtında şunları söylemeyi tercih etti:

"Bukalemun Kılıçdaroğlu; Türk Polisi'ne her fırsatta hakaret et/ettir, Türk Polisi'ne devletin tüm güvenlik güçlerine uyuşturucu iftirası at/attır, Şehit katilleriyle, FETÖ ve HDPKK ile aynı safta dur, Ardından "Yiğit Polis göreve" de... Merak etme Kılıçdaroğlu, Türk Polisi, katilleri de, devlet-millet düşmanlarını da, teröristler ile el ele tutuşanları da, ikiyüzlüleri de iyi bilir..."

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

CHP lideri, bu sabah Hiranur Vakfı'ndaki çocuk istismarına sessiz kalınmasına tepki olarak Adalet Bakanlığı'na yürümüş ve Emniyet'e operasyon çağrısı yapmıştı. Kılıçdaroğlu, bakanlık önündeki açıklamasında "İki yıldır bu meseleyi biliyoruz diyorlar. İki yıldır bu meseleyi biliyorsunuz da ne yaptınız? Sistematik bir tecavüz var ve iki yıldır bunu biliyorsunuz. Gıkınız bile çıkmıyor. Bereket versin gazeteciler var bu ülkede" demişti.

Sonrasında Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da "Bu devlet ayağa kalksın! Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor" diyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

"Günlerdir kendimize gelemiyoruz. 6 yaşında bir bebeğe sistematik tecavüz edildi. Daha süt kokuyordu evladımız. Aile Bakanı, 2 yıldır meseleyi bildiklerini itiraf etti. Anlıyoruz ki Adalet Bakanlığı, tertibi gördüğü halde operasyon emri vermedi. Bu organize kötülüktür.

Bu operasyon yapılmadığı sürece, gerginlik artacak. Kızımıza seslenmek istiyorum: Yanındayız, hepimiz senden yanayız. 84 milyon, genci, yaşlısı, inançlısı, inançsızı, dindarı, ateisti hepimiz senin yanındayız kızım. Başı açığı, kapalısı, tüm gençler seninledir kızım! Bu devlet ayağa kalksın! Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor!" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar