Soylu'dan Erdoğan'la gerilim iddialarına yanıt: Ben değil biz deme zamanıdır

Soylu'dan Erdoğan'la gerilim iddialarına yanıt: Ben değil biz deme zamanıdır
Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erdoğan'la aralarında gerilim olduğu iddiaları üzerine açıklama yaptı: "Milletvekili olmak ya da olmamak, nereden olmak ya da olmamak tartışmasının içerisine girmek, davayı anlamamak demektir."

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'bel ağrısı' gerekçesiyle dinlenmek üzere deprem bölgesinden İstanbul'daki evine gelmesi ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Hatay gezisinde eşlik etmemesi, bazı iddiaları gündeme getirdi.

Halk TV'den İsmail Saymaz, Erdoğan'ın Soylu'ya Samsun'dan milletvekili adaylığı teklif ettiğini, ancak Soylu'nun İstanbul'u istediğini belirterek, "Cumhurbaşkanı ile Soylu arasında bir yol ayrılığı var" dedi.

OdaTV’deki haberde ise, Erdoğan'ın Soylu’ya aracılar yollayarak, "Seni Samsun'a göndereceğiz, oradan da Karadeniz'i yönet" mesajını ilettiğini, Soylu’nun da bu teklife alınarak, "Ben artık milletvekili olmak istemiyorum. Ya bakan olarak devam ederim ya da bırakırım" dediği öne sürülmüştü.

Depremde çalışmalarındaki gecikmeler ve eksiklikler nedeniyle İçişleri'ne bağlı AFAD'ın yönetimini Cumhurbaşkanı Fuat Oktay'ın devralmasının da bir başka kriz nedeni olduğu kulislere yansımıştı.

'DAVAYI ŞAHSİLEŞTİRMEK, ONU ANLAMAMAK DEMEKTİR'

Bu haberlerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Süleyman Soylu, söz konusu iddiaları dolaylı olarak reddetti. Soylu, şu açıklamayı yaptı:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, davamızın lideridir. Ayasofya’yı bizimle tekrar buluşturan liderimizdir. Davamız büyüktür ve bizden sonraki nesillerin omzundadır. Ne kadar kesif mücadelelerin içerisinden geçsek de bedenimiz ne kadar yorgun olsa da ben değil biz demenin zamanıdır.

Büyük bir davayı şahsileştirmek, milletvekili olmak ya da olmamak, nereden olmak ya da olmamak tartışmasının içerisine girmek, yüzyılın seçiminde hele de asrın felaketinde, davaya sahip olmamak, onu anlamamak demektir. Biz, davamızın neferleriyiz. Geleceğin güçlü Türkiyesi, davamızın omuzlarında yükselecektir."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar