Soylu’nun sağ kolu İsmail Çataklı, Emlak Konut yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti

Soylu’nun sağ kolu İsmail Çataklı, Emlak Konut yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti
Yayınlanma:
A+ A-
Soylu’nun sağ kolu olarak bilinen yardımcısı İsmail Çataklı, Emlak Konut GYO yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti. Çataklı, yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve gelmesinin ardından bakan yardımcılığından da alınmıştı.

Artı Gerçek - Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sağ kolu olarak bilinen yardımcısı İsmail Çataklı, ikinci maaş aldığı Emlak Konut GYO yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) A.Ş'nin yönetiminde değişim devam ediyor.

Şirketin genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi Hakan Gedikli'nin emekliye ayrılarak görevini bırakmasının ardından yönetim kurulunda da değişiklik oldu.

Sözcü'den Özlem Güvenli’nin haberine göre, Emlak Konut GYO A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde; şirketin bağımsız yönetimi kurulu üyeleri İsmail Çataklı ve Burak Demiralp'in 11 Temmuz 2023 tarihi itibariyle yönetimi kurulu üyeliği ve görev aldıkları tüm komitelerden istifa ettiklerini açıkladı.

Yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden İsmail Çataklı, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu döneminde bakan yardımcısıydı ve Soylu'nun sağ kolu olarak biliniyordu.

Çataklı, İçişleri Bakanlığı'na Ali Yerlikaya'nın getirilmesinin ardından Cumhurbaşkanı kararnamesiyle bakan yardımcılığı görevinden de alınmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar