'Tank motoru Hollanda'dan, bu mu kalkınma?'

'Tank motoru Hollanda'dan, bu mu kalkınma?'
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP hükümetinin ekonominin güçlü ve sağlam olduğu yönündeki açıklamalarını eleştirdi. POLİTİKA-...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP hükümetinin ekonominin güçlü ve sağlam olduğu yönündeki açıklamalarını eleştirdi.

POLİTİKA- Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Türkiye ekonomisi için, "Uçma noktasında değil yerden kalkacak gücümüz bile yok bizim. Ekonomide güç olmadan bir takım rakamsal değerlerin yükselmesini güçlenme vesilesi göremeyiz. Bu milleti aldatmak olur. Güç sizin doğrudan doğruya kullanabileceğiniz bir vasıtadır. Yolla, köprülerle güçlü olunmaz, yüksek binalar bize güç katmaz. Hızlı trenler bizi güçlendirmez" dedi.

"TÜRKİYE’DE YAPAMAMIŞIZ AVRUPA ÜLKESİNDE BULMUŞUZ ALLAH AKIL FİKİR VERSİN"

Temel Karamollaoğlu açıklamalarında "Ekonomide güç olmadan bir takım rakamsal değerlerin yükselmesini güçlenme vesilesi göremeyiz" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü:" Türkiye’nin ekonomik yönden ne kadar müthiş bir mesafe katettiğini uçmak üzere olduğunu, dışarıda meydana gelen hadiselerinde tamamının bu uçmayı önlemek için yapıldığını ileri sürüyorlar. Yok arkadaşlar böyle bir şey yok. Uçma noktasında değil yerden kalkacak gücümüz bile yok bizim. Ekonomide güç olmadan bir takım rakamsal değerlerin yükselmesini güçlenme vesilesi göremeyiz. Bu milleti aldatmak olur. Güç sizin doğrudan doğruya kullanabileceğiniz bir vasıtadır. Yolla, köprülerle güçlü olunmaz, yüksek binalar bize güç katmaz. Hızlı trenler bizi güçlendirmez. Güç, kullanabileceğimiz imkanları kendimiz üretmeliyiz. Silahımız kendimiz üretiyor muyuz;? Bugün basın organında var, tankların yapımında önemli bir mesafe katettik, motoru Hollanda’da bulduk. Bende zannediyorum ki motor imalatına başladık. Türkiye’de yapamamışız motoru başka bir Avrupa ülkesinde bulmuşuz. Allah akıl fikir versin."

Öne Çıkanlar