TRT'den '28 fezleke Kılıçdaroğlu'nu bekliyor' haberi

TRT'den '28 fezleke Kılıçdaroğlu'nu bekliyor' haberi
Yayınlanma:
A+ A-
Geçen yasama döneminde milletvekilleri hakkında hazırlanan 2 bin 2 savcılık fezlekesi için süreç başladı. TRT Haber, söz konusu gelişmeyi, '28 fezleke Kılıçdaroğlu'nu bekliyor' başlığıyla haberleştirdi.

Artı Gerçek - TBMM Başkanlığı, geçen yasama döneminde milletvekillerinin yargılanması talebiyle hazırlanıp gönderilen 2 bin 2 savcılık fezlekesi için Cumhurbaşkanlığı'na iade sürecini başlattı. Cumhurbaşkanlığı'nca yapılacak incelemenin ardından, seçilemeyen milletvekillerinin dosyaları Adalet Bakanlığı aracılığıyla adliyelere gönderilecek. Yeniden seçilip dokunulmazlığı devam eden milletvekillerinin dosyaları için hiçbir işlem yapılmadan Meclis’e geri verilecek.

Söz konusu gelişme, TRT Haber'in web sitesinde '28 fezleke Kılıçdaroğlu'nu bekliyor' başlığıyla verildi. Haberde "2 bin 2 dosyadan 28’i CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ait. Bu dosyalardan 13’ünde Cumhurbaşkanı’na hakaret, 3’ünde ise Cumhurbaşkanı’na tehdit ve iftira suçlaması bulunuyor. Kılıçdaroğlu ile ilgili diğer fezlekelerde, 'İftira, tehdit, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, suç ve suçluyu övmek, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevinden dolayı hakaret, terör örgütü propagandası' iddiaları yer alıyor" denildi.

Öne Çıkanlar