Ümit Özdağ: Buğra Kavuncu için beni ihraç ettiler

Ümit Özdağ: Buğra Kavuncu için beni  ihraç ettiler
İYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Buğra Kavuncu'nun 'FETÖ'cü olduğu iddiasını ilk kez açıkladığı günkü gibi yine tek başına Tarafsız Bölge programına katıldı

Art arda yaptığı suçlayıcı açıklamalar üzerine İYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Kavuncu'yu savunmak adına beni ihraç ettiler" dedi.

İhraç edildiği için üzüldüğünü belirten Özdağ, partide İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun "FETÖ" iltisaklı olduğu iddiasını Genel Başkan Meral Akşener'e söyleyen ilk kişi olduğunu ve bunun dışında da kimseyi "FETÖ"cülükle suçlamadığını kaydetti. 

Özdağ, Buğra Kavuncu'nun "FETÖ"cü olduğu iddiasını ilk kez açıkladığı günkü gibi yine tek başına CNNTÜRK'te yayınlanan Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı

Programda, "İhraç kararını bekliyordum. Keşke bu noktaya gelmeseydi" ifadelerini kullanan Ümit Özdağ'ın açıklamaları özetle şöyle:

"İhraç kararını bekliyordum. Sizin programınıza katıldıktan sonra genel başkan başta olmak üzere genel merkez yetkililerinden ve grup başkanvekillerinden çok ağır ve hakaret içeren bir söylemle karşılaştım. Buna üzülmedim desem yalan olur. Neticede aynı siyasal hareket içerisinde, birlikte çalıştığımız arkadaşlar. Bana çok ağır ifadelerle saldırmaya başladılar. Ben bugün iletmiş olduğum beyannamede de şu konuda dikkatlerini çektim. Dedim ki 'Bunu yapmayın' bu tür bir suçlama. Dedim ki 17 senesini bilmediğiniz ve şüpheli bir ilişkiler ağı içerisinde olan kişiyle ilgili kendinizi o kadar angaje ediyorsunuz ki sonunda beklemediğiniz bir şey çıkınca şaşıracaksınız. Onu korumak adına dava arkadaşlarını akıl sağlığının yerinde olmamasıyla suçladılar. Bu konuda devlet güvenlik birimlerinin elinde çok ciddi uyarılar ve çalışmalar var. Bu bir FETÖ'cü saldırı tarzıdır."

'İYİ PARTİ'Yİ SAVUNMAK SİZE Mİ KALDI?'

"FETÖ'nün yayın organlarından bana karşı psikolojik operasyon başlamış durumda. Güya İYİ Parti'yi savunuyorlar. Size mi kaldı İYİ Parti'yi savunmak."

"Özetle keşke bu noktaya gelmeseydi. Ben Buğra Kavuncu ile ilgili itirazlarını parti kurulmadan dile getirdim. Buğra'nın çocukluğunu gençliğini bilen tek kişi benim partide. İngilizce, Kazakça, Özbekçe ve Almanca biliyor. Normal şartlarda böyle bir adaya karşı çıkmazsınız ama ben bir tek sayın Akşener'e bu arkadaş FETÖ iltisaklıdır diye karşı çıktığım tek isim oldu. O da Buğra Kavuncu."

"Kavuncu'yu savunmak adına beni ihraç ettiler. Ortada yürüyen bir soruşturma var. Bu soruşturmanın sonunda ben buraya açık söyleyeyim siyasi mesele olarak görüyorum. Sizin programınızdan çıktıktan sonra da beni ilk arayan Tuğrul Türkeş oldu, teşekkür etti. Bu adımı atarken karşılaşabileceğim her şeyi biliyordum, daha fazlasını da göze aldım." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar