Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal'dan 'Berat Albayrak' eleştirisi: Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır

Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal'dan 'Berat Albayrak' eleştirisi: Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır
Yayınlanma:
A+ A-
Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı dönem için eleştiride bulundu. Ünal, "Hem o bakanın, hem de bir takım danışmanların Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır" dedi.

Artı Gerçek - İktidara yakın Yeni Şafak Gazetesi'nin yazarı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı dönemi için "Hem o bakanın, hem de bir takım danışmanların Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak gazetesinin yazarlarından Aydın Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptığı döneme yönelik eleştirilerde bulundu.

Erdoğan'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın başına getirdiği Mehmet Şimşek'in devir teslim töreninde yaptığı açıklamada “Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır” dediğini hatırlatan Ünal, 'rasyonel zemin'den çıkışın 2018 seçimleri sonrası başladığını öne sürerek Albayrak'ın bakanlık dönemine işaret etti.

'TÜRKİYE HASARI 10 YIL ÖDENMEYECEK BİR BEDELİN ALTINA GİRDİ'

Aydın Ünal, "Dönemin hem çok yetkili hem de çok güçlü Hazine ve Maliye Bakanı" diye andığı Berat Albayrak için "Bugün dahi çerçevesini, muhtevasını, takvimini, hedeflerini bilmediğimiz, esasen sadece kendi zihninde var olan ve oradan dışarı da çıkamayan bir modelle bütün dengeleri, bütün göstergeleri altüst etmişti" ifadelerini kullandı.

Ünal, eleştirilerine "Beş yıllık süreçte zaman zaman rasyonaliteye dönüş girişimleri oldu ama kısa sürdü. Hem o bakanın, hem de bir takım danışmanların Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır. Türkiye belki de hasarı 10 yıl ödenmeyecek bir bedelin altına girdi. Türkiye’ye çok ama çok büyük kötülük yapıldı" diyerek devam etti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar