Yeşil Sol Parti kadın adaylarını tanıttı

Yayınlanma:
A+ A-
Yeşil Sol Parti , Ankara İnşaat Mühendisleri Odası Konferans salonunda kadın adaylarını tanıttı.

Seda Taşkın-Oğulcan Özgenç- Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti kadın aday tanıtım toplantısı Ankara İnşaat Mühendisleri Odası, Konferans salonunda gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısına Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar ve HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile Yeşil Sol Parti’nin tüm kadın adayları katıldı.

kadin-001.jpg

81 ildeki kadın adaylarının tanıtıldığı salonda ekolojik toplum vurgusu ve "Kadınlarla Değiştireceğiz" sloganları ise dikkat çekti.

Kadın aday tanıtım toplantısı depremde vefat edenler için yapılan saygı duruşunun ardından içinde siyasi tutkulu HDP'li kadın siyasetçilerin de yer aldığı kısa bir sinevizyon gösterimiyle başladı.

UÇAR: MÜCADELENİN GERÇEK ANAHTARI, KADINLAR

Toplantı Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar'ın konuşmasıyla devam etti. Konuşmanın başında salondaki kadınları selamlayan Uçar, "Mücadeleyi başka bir merhaleye taşımak için bir araya geldik. Bize çok önemli bir miras bırakıldı. Mücadeleyi sürdüreceğiz ve büyüteceğiz. Yol arkadaşlığımız devam edecek" dedi.

Mücadelenin gerçek anahtarının kadınlar olduğunu vurgulayan Uçar, sözlerine şöyle devam etti:

"Tek adam rejimine helallik vermeyen kadınlar için buradayız. İstanbul Sözleşmesini yürürlüğe koymak tek adam rejimini kaldırmak için kadınlar olarak buradayız. Yola devam ettiğimiz kadın arkadaşlarımız için bir sayı sınırı olabilir ama mücadeleyi bütün kadın arkadaşlarımızla sürdüreceğiz."

BULDAN: SÖZLÜ SAVUNMAMIZI BU SALONDA KADINLARLA VERİYORUZ

Uçar'ın ardından söz alan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, sözlerine siyasi tutuklu Gülten kışanak, Figen Yüksekdağ ve Leyla Güven'i anarak ve 27.dönemde beraber çalıştığı kadın arkadaşlarına teşekkür ederek başladı. AKP-MHP iktidarına karşı alanları ve sokakları terk etmeyeceklerini vurgulayan Buldan, şunları söyledi:

"HDP'yi kapatmaya çalışsalar bile Yeşil Sol Parti en büyük kadın temsiliyeti ile mecliste yerini alacak. HDP'nin kapatılma davasında sözlü savunma yapmamızı bekleyenler bilsin ki biz sözlü savunmamızı bu salonda bütün kadınlarla beraber yapıyoruz."

11.jpg

27. dönem HDP kadın milletvekillerinin sahneye davet edilmesinin ardından Yeşil Sol Partisi'nin kadın milletvekili adayları tanıtıldı.

Yeşil Sol Parti kadın adaylarını tanıtım toplantısı kadınların halaylarıyla son buldu.

Öne Çıkanlar