1 kaşık yoğurda ekleyin.. Süper etkisi var... Yüzyıllardır en doğal yöntemdi

1 kaşık yoğurda ekleyin.. Süper etkisi var... Yüzyıllardır en doğal yöntemdi
Yayınlanma:
A+ A-
Yoğurt probiyotik kaynağı ve protein kaynağı olması açısından sağlığımız açısından oldukça faydalı bir besindir. Yoğurdun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Yoğurt ve bal birleşince bu iki besinin faydaları ikiye katlanıyormuş.

Yoğurt dünyadaki en faydalı besinlerden biridir. Çok sayıda uzman yoğurtla ilgili sayısız araştırma yapmıştır ve yapılan tüm araştırmalarda yoğurdun saymakla bitmeyen mucizeleri ortaya çıkarılmıştır. Ancak en faydalı yoğurt evde yapılan organik yoğurttur. Markette satılan yoğurtlar da elbette faydalıdır. Ancak evde yapılan yoğurtlar organik olmaları nedeniyle daha faydalı.

GÜNDE 1 KASE YOĞURT TÜKETMEK GEREKİYOR

Sağlıklı bir yaşam için gün içerisinde 1 kase kadar yoğurt tüketin diyor uzmanlar. Vücudu tepeden tırnağa şifasıyla koruyan yoğurtla ilgili pek bilinmeyen bir mucize ortaya çıktı.

Meğer yoğurdun şifasını katlayan bir tarif daha varmış. Şimdi yoğurtla ilgili öğreneceğiniz bu bilgi sizleri çok şaşırtacak.

İşte yoğurtla ilgili herkesin bilmesi gereken detaylar.

FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR


CNN Türk'te yer alan habere göre; Bal içerisinde folat ve bolca C vitamini barındırmasından dolayı yoğurtla beraber tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirerek vücuda enerji veriyor. Sinirleri sakinleştiriyor. Psikolojik hastalıkları tedavi ettiği belirtiliyor. Diş ve diş eti hastalıklarını tedavi edici özelliği olduğu söyleniyor.

balli-yogurt-maskesi-ne-ise-yarar-neye-iyi-gelir-nasil-yapilir-1537094965.jpg

Bu karışımı sabah tüketirseniz gün boyunca enerjiniz tavan yapacaktır.

Yoğurt probiyotik kaynağı ve protein kaynağı olması açısından sağlık açısından oldukça faydalı bir besin. Balda içerisinde sayısız mineral bulundurmasından dolayı doğal antibiyotik olarak biliniyor. Bu kadar faydalı olan iki besin beraber tüketildiğinde sağlığı olumlu yönde etkiliyor.

BALLI YOĞURT KARIŞIMI KİLO ALDIRIR MI?


Elbette bu karışımı ciddi anlamda fazla tükettiğiniz taktirde, kalorisi yüksek olacağından belli bir süre sonra kilo almaya başlayacaksınız. Ancak az miktarda tüketim yaparsanız kilo almanız beklenmez.

Önemli uyarı: Ballı yoğurdun faydalarından yararlanabilmek için hem yoğurt hem de bal mutlaka organik olmalıdır. Organik olmayan bal ve yoğurdun vücuda sağlayacağı hiç bir fayda yoktur.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar