Bakan Koca duyurdu: Grip aşısı uygulaması bugün başlıyor

Bakan Koca duyurdu: Grip aşısı uygulaması bugün başlıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar için grip aşısı uygulamasının bugün itibaren başlayacağını açıkladı. Koca, gribin bazı hastalıklara yol açacağını söyleyerek aşı çağrısı da yaptı.

Artı Gerçek - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünden itibaren 65 yaş ve üstü tüm vatandaşlarla 65 yaş altında olup kronik hastalığı bulunanlar için grip aşısı uygulamasının normal takvimiyle başladığını bildirdi.

Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "15 Eylül'den itibaren 65 yaş ve üstü tüm vatandaşlarımızla 65 yaş altında olup kronik hastalığı bulunan hastalarımız için grip aşısı uygulaması normal takvimiyle başlıyor. Grip aşısı, grip hastalığına yakalanma riskini azaltır, hastalığın şiddetini hafifletir." ifadelerini kullandı.

'GRİP AŞILARIMIZI MUTLAKA YAPTIRALIM'

Bakan Koca paylaşımında ayrıca, "Grip, özellikle 65 yaş üstüyle kronik hastalığı bulunan kişilerde zatürre, bronşit, sinüzit ve kulak enfeksiyonu gibi komplikasyonlara yol açmaktadır. Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım. Doktorunuza başvurarak reçetenizi yazdırabilirsiniz." dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar