Elmanın en değerli yerini çöpe atmışız.. Meğer elmayı böyle tüketmek çok şifalıymış

Elmanın en değerli yerini çöpe atmışız.. Meğer elmayı böyle tüketmek çok şifalıymış
Yayınlanma:
A+ A-
Elma yerken yapılan bir yanlış uzmanlar tarafından eleştirildi. Elmanın şifası meğer kabuğundaymış. Bu harika meyveyi yerken sakın kabuğunu soymayın.

Elma kilo verme ve kilo korumada oldukça etkili bir meyve olarak bilinmektedir. Elma-sağlık ilişkisi hakkında pek çok şey söylenebilir aslında. Kısacası elma yeryüzündeki en ucuz ve en doğal bir ilaçtır. Günde 1 kez elma tüketmenin sağlığımıza sayısız faydası mevcuttur.


Elmanın sağlıkla ilişkilendirilebilecek birçok özelliği bulunmaktadır. En önemli özelliği besleyici ama düşük kalorili olmasıdır. Bu yüzden kilo vermek isteyenler rahatlıkla tüketebilirler. Aynı zamanda elma kuversetin isimli antioksidan bakımından çokça zengin bir besindir. Özellikle kabuğunun neredeyse tamamı antioksidanlarla dolu bir meyvedir. Bu yüzden mümkünse elma kabuklu tüketilmelidir. Elmanın kabuğunu soyar ve çöpe atarsanız bir bakıma elma kabuğunun şifasını da çöpe atmış olursunuz.

İçerdiği vitamin ve mineraller bakımından elma mükemmel besindir. Ancak en büyük şifası tekrar ediyoruz, kabuğundadır. Bu yüzden elma kabuklarını kesinlikle çöpe atmamak gerekir.

apples-624156-960-720.jpg

KABUKLARINI ÇÖPE ATMAYIN

Tüm bu uyarılarımıza rağmen elma kabuklarını soyacaksanız, onları çöpe atmayın. Elma kabuklarıyla çay yapabilirsiniz.

Elma kabuğuyla ilgili bilmeniz gereken tarif;

Rahatlamanıza, bağışıklık sistemini güçlendirmenize, kardiyovasküler sağlığınızı güçlendirmenize ve kan şekeri seviyenizi düzenlemenize yardımcı olacağı için bu içeceğin günün sonunda içilmesi tavsiye edilir. Elma kabuğu çayı yapmak için dört bardak su, 1 çubuk tarçın, dört elmanın kabuğu, bir çay kaşığı bal ve biraz karanfili kaynatın. Kaynadıktan sonra en az 30 dakika demlenmesine izin verin, süzün ve afiyetle için.

Kaynak: Artı Gerçek -Ensonhaber.com

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar