Amedspor taraftarlarına '68 Ergenekon' taraftar grubundan tehdit

Amedspor taraftarlarına '68 Ergenekon' taraftar grubundan tehdit
Yayınlanma:
A+ A-
Amedspor'un 68 Aksaray Belediyespor deplasmanındaki maçı öncesinde '68 Ergenekon' adlı taraftar grubu, Amedspor taraftarlarını tehdit etti. Mesajda "Amed SF taraftarını, formalarını, atkılarını şehrimizde görmek istemiyoruz" denildi.

Artı Gerçek - Amedspor, 17 Eylül Pazar günü 68 Aksaray Belediyespor ile deplasmanda karşılaşacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken, '68 Ergenekon' adlı taraftar grubu sosyal medya hesabından Amedspor ve taraftarına yönelik tehdit mesajı yayınladı.

68 Ergenekon taraftar grubunun "Şehr-i Müdafaa" başlıklı mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Maç günü, maç öncesi, maç sonrası şehrimiz, tek gayemiz ve ilk önceliğimiz olan Aksaray’da Amed SF taraftarını, formalarını, atkılarını şehrimizde görmek istemiyoruz. Şehrimizde olaylara sebebiyet verecek, tezahürat, slogan, oluşum ya da gruplar görmemiz halinde müdahale etmekten asla çekinmeyeceğimizi ve geri adım atmayacağımızı siz değerli Aksaray taraftarına ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”

f50yey8wyaeveam.jpg

AMEDSPOR'UN 'DEPLASMAN YASAĞI' YEDİ YILDIR SÜRÜYOR

Bu sezon TFF 2. Lig Kırmızı grupta mücadele eden Amedspor taraftarı 7 yıldır deplasmanda takımını destekleyemiyor. İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu, 3 Eylül'de oynanan Sarıyer-Amedspor maçında taraftar yasağı uygulaması getirmişti. Maça gitmek isteyen bir grup Amedspor taraftarı ise Sarıyerspor taraftarlarının saldırısına uğramıştı. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar