Ağaoğlu'ndan istimlak tepkisi: Trabzonspor'a en büyük ihanet, bırakır giderim

Ağaoğlu'ndan istimlak tepkisi: Trabzonspor'a en büyük ihanet, bırakır giderim
Yeni havalimanı projesiyle kulüp tesislerinin yüzde 90'ının istimlak edilmek istendiğini belirten Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu "Sonuna kadar direnç gösteririm. Trabzonspor'a yapılacak en büyük ihanetlerden biri budur" dedi.

Artı Gerçek - Trabzon'a yapılması planlanan yeni havalimanı projesi, Trabzonspor'un tepkisine neden oldu. Kente yeni bir havalimanı projesi olduğunu belirten Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Yaptığımız incelemede, maalesef mevcut tesislerimizin yüzde 90’ı istimlak edilmek isteniyor" dedi. Trabzon'un yeni bir havalimanına ihtiyacı olmadığını belirten Ağaoğlu, istimlaka karşı sonuna kadar direneceğini, başarılı olamaması halindeyse görevi bırakıp gideceğini söyledi.

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, genel kurulda yaptığı konuşmada, kulübün durumu ve yeni havalimanının kendilerine etkisi hakkında açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu'nun konuşması özetle şöyle:

YENİ BİR HAVALİMANINA İHTİYAÇ YOK: Ben şahsen eski pilot olarak biraz da havacılık konusunda bilgisi olan insan olarak, Trabzon şehrinin daha büyük bir havalimanına ve aşağı doğru bütün spor tesislerini içine alaraktan bir yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Mevcut havalimanı 250 hatta 300 uçağa kadar iniş kalkışı rahatlıkla kaldırabilecek kapasitede… Mevcut apronların yanına yapılacak ilavelerle bu sıkıntılar giderilebilir. Bu şehrin yeni havalimanına ihtiyacı yok, bu şehrin spor tesislerine ihtiyacı var. Orada ki spor tesisleri ve bizim Mehmet Ali Yılmaz Spor Tesisleri'nin istimlak edilerek böyle bir şeyin içine gidilirse, ben buna sonuna kadar direnç gösteririm. Trabzonspor'a yapılacak en büyük ihanetlerden biri budur. Başarısız olduğumda da görevi bırakır giderim.

STADIN ALTINDAKİ TESİSLERİ KİRAYA VEREMİYORUZ: Stadımızı Spor Bakanlığı yaptığı için mevcut yasaya göre ancak 1 yıl artı 1 yıl gibi bir kiralama yapılabiliyor. Statlarımızın altında çok büyük ekonomik katkı sağlayacak olan tesisleri kiraya verme şansımız yok. Çünkü hiç kimse 1 yıllık kontrat imzalayarak, oraya girip yatırım yapma taraftarı değil. Bu da ticaretin olağan kuralı. Bu konuyla alakalı sıkıntımızı sayın Cumhurbaşkanımıza ifade ettik. Kendisi de spor bakanımızla yanımızda görüştü. En azından bir 29 yıllık kiralamayla alakalı olarak, bu kiralama süresinin 1 yıldan 29 yıla uzatılması konusunda Spor Bakanımıza talimat verdi. Bu sadece bizim konumuz değil. Devlet tarafından yapılan bütün statlarda aynı sıkıntı. Göztepe kulübünün de büyük sıkıntısı var. Düşünebiliyor musunuz şehrin ortasında çok amaçlı stat yapılıyor ancak şu an sadece futbol oynanabiliyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar