Brezilyalı futbolcu Dani Alves 'cinsel saldırı' iddiasıyla gözaltına alındı

Brezilyalı futbolcu Dani Alves 'cinsel saldırı' iddiasıyla gözaltına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
Brezilya milli takımının ve Barcelona'nın efsane isimlerinden Dani Alves, Barcelona'da gittiği gece kulübünde bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Alves, "Böyle bir şeyi nasıl yapabilirim?" diyerek iddiaları reddetmişti.

Artı Gerçek - Brezilya milli takımının ve Barcelona'nın eski savunma oyuncusu Dani Alves, hakkında cinsel saldırı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında Barcelona'da gözaltına alındı. Barcelonalı futbolcuların sıklıkla uğradığı bir gece kulübünde meydana gelen olay sebebiyle polis, yaklaşık 15 gündür soruşturma yürütüyordu. Alves'in gece kulübünde bir kadına rızası dışında eliyle dokunarak cinsel saldırıda bulunduğu iddia ediliyor.

'BÖYLE BİR ŞEYİ NASIL YAPABİLİRİM?'

Barcelona'daki mahkeme 10 gün önce yaptığı açıklamada, cinsel saldırı iddiasıyla dava açıldığını doğrulamış ancak Alves'in adını vermemişti. Reuters ajansına konuşan Alves'in sözcüsü ise, oyuncunun tüm iddiaları 'şiddetle reddettiğini' belirtmişti. İddialarla ilgili Antena 3 televizyonuna bir röportaj veren Alves ise, başka insanlarla beraber gece kulübünde bulunduğunu doğruladıktan sonra "Kimsenin kişisel alanını ihlal etmeden dans ediyor ve iyi vakit geçiriyordum. Bu kadını tanımıyorum, bir kadına böyle bir şeyi nasıl yapabilirim?" diyerek iddiaları reddetmişti.

43 KUPAYLA REKORU ELİNDE BULUNDURUYOR

Dani Alves Katar'daki Dünya Kupası'nda Brezilya'nın Katar karşısında çıktığı maçta takımına kaptanlık yaparak, Dünya Kupası'nda oynayan en yaşlı Brezilyalı unvanını kazanmıştı. Alves ayrıca kariyeri boyunca kazandığı 43 kupayla da dünya rekorunu elinde bulunduruyor. 39 yaşındaki sağ bek hâlen Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi'nin futbol takımı Pumas'da forma giyiyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar