Copa América 2024'de finalin adı belli oluyor

Copa América 2024'de finalin adı belli oluyor
Copa América 2024'de ikinci yarı final maçında Kolombiya ve Uruguay 11 Temmuz saat 03.00'da karşı karşıya gelecek. Kazanan takım finalde Miami'de Hard Rock Stadyumu'nda Arjantin'in rakibi olacak.

Artı Gerçek - Copa America 2024 yarı finalinde, Kolombiya ve Uruguay 11 Temmuz gece 03.00'de Kuzey Karolina'da 'Bank Of America Stadyumu'nda karşı karşıya gelecek. Kazanan takım finalde, Arjantin'e rakip olacak. Maçı Meksikalı Hakem Cesar Ramos yönetecek.

MUHTEMEL 11'LER

Kolombiya: Vargas, defans Munoz, Sanchez, Cuesta, Mojica, Rios, Uribe, Arias, Rodriguez, Cordoba, Diaz

Uruguay: Rochet, Varela, Gimenez, Olivera, Vina, Valverde, Ugarte, Pellistri, de la Cruz, Araujo, Nunez

İKİ TAKIM 12 KEZ KARŞI KARŞIYA GELDİ

Kolombiya ve Uruguay oynadığı Copa America'da karşılaştığı 12 maçın 6'sını Uruguay, 5 maçıysa Kolombiya aldı. İki takımın bir de beraberliği bulunuyor.

turnuvada karşılaştıkları son 5 maç;

2021- Kolombiya 4(P) - 2(P) Uruguay - Çeyrek final

2004 - Kolombiya 1 - 2 Uruguay - Üçüncülük Maçı

1999 - Kolombiya 0 - 2 Uruguay - Yarı final

1993 - Kolombiya 5(P) 1 -1 3(P) Uruguay - Çeyrek final

KOLOMBİYA COPA AMERİCA YOLCULUĞU

Kolombiya Copa America yolculuğuna, Paraguay, Kosta Rika ve Brezilya ile eşleştiği D grubunda başladı. Paraguay'ı 2-1'i, Kosta Rika'yı 3-0'lık bir skorla aldı. Gruplardaki son maçındaysa Brezilya ile 1-1 berabere kaldı. Son olarak Kolombiya, çeyrek finalde karşılaştığı Panama'ya 5-0'lık bir skorla üstünlük kurdu.

URUGUAY COPA AMERİKA YOLCULUĞU

C Grubunda yer alan Uruguay grupta karşılaştığı Panama, Bolivya ve ABD'ye maç vermeden çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde ise Brezilya'yı 4-2'lik bir skorla penaltılarda devirdi.

Kazanan takım final maçını 'Hard Rock Stadyumu'nda Arjantin ile gerçekleştirecek. Final ise Pazartesi 15 Temmuz gecesi 3'de oynanacak. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar