Dünya Kupası'nda günün maçları

Dünya Kupası'nda günün maçları
Dünya Kupası'na bugün iki grupta, dört maçla devam edilecek. Kosta Rika-Almanya, Japonya-İspanya, Kanada-Fas ve Hırvatistan-Belçika maçları oynanacak.

Artı Gerçek - Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nda A ve B Grupları sona erdi. Kupada bugün E ve F gruplarında maçlar tamamlanacak ve son 16 turuna kalan takımlar belli olacak. Grup etaplarının ardından 3, 4, 5 ve 6 Aralık tarihlerinde son 16 turu oynanacak. Dünya Kupası finali ise 18 Aralık Pazar günü oynanacak ve kazanan taraf dünya şampiyonu olacak.

Bugün oynanacak maçlar ve takımların gruplardan çıkma ihtimalleri şöyle:

KANADA-FAS

Fas, F Grubu'ndaki son maçında bugün saat 18.00'de Kanada ile karşılaşacak. Fas'a tarihindeki ikinci son 16 turu bileti için beraberlik de yetiyor. Kanada'nın kazanması halindeyse Hırvatistan'ın Belçika'yı yenmesi gerekecek. Kanada'nın kazanması, Belçika'nın da Hırvatistan'ı yenmesi durumunda Fas ve Hırvatistan'dan kimin tur atlayacağını averaj belirleyecek. Grupta iki maçını da kaybeden Kanada'nın elenmesi kesinleşmişti.

HIRVATİSTAN-BELÇİKA

F grubunun diğer maçında Hırvatistan ile Belçika maçı da saat 18.00'de başlayacak. Kanada'nın elenmesinin kesinleştiği grupta, Hırvatistan ve Fas'ın 4'er, Belçika'nın 3 puanı var. Tur için Hırvatistan'a beraberlik de yetiyor. Mağlup olmaları halinde ise Kanada-Fas maçının sonucu önem kazanacak. Galibiyetin Belçika'ya tur biletini getireceği maçta, beraberlik halinde Hırvatistan Kanada'nın Fas'ı yenmesini bekleyecek. Bu durumda Belçika ile Fas'tan hangisinin son 16'ya kalacağını ise averaj belirleyecek.

JAPONYA-İSPANYA

E Grubu üçüncü ve son maçında Japonya ile İspanya saat 22.00'de karşı karşıya gelecek. 2 maçta 1 galibiyet ve 1 beraberlik alan İspanya, 4 puanla lider durumda bulunuyor. Japonya ise 3 puanla aynı puana sahip Kosta Rika'nın önünde ikinci sırada yer alıyor. İspanya'ya gruptan çıkması için 1 puan yeterli olacak. Japonya'ya ise son 16 turu için galibiyet gerekiyor. Beraberlik halinde ise Japonya'nın son 16 şansı, Kosta Rika-Almanya maçının sonucuna göre belli olacak.

KOSTA RİKA-ALMANYA

E Grubu üçüncü ve son maçında Almanya ile Kosta Rika, karşı karşıya gelecek. Maç saat 22.00'de başlayacak. Maçı Fransız kadın hakem Stephanie Frappart yönetecek. Frappart, Dünya Kupası'nda maç yönetecek ilk kadın hakem olarak tarihe geçecek. Oynadığı iki maçta 1 puan alabilen Almanya grupta son sırada yer alıyor. Kosta Rika ise 3 puanla aynı puana sahip Japonya'nın ardından 3. sırada bulunuyor. Almanya'nın gruptan çıkması için kazanması ve İspanya-Japonya karşılaşmasının sonucunu beklemesi gerekiyor. Kosta Rika kazanırsa gruptan çıkacak, beraberlik halinde ise diğer karşılaşmanın sonucu Kosta Rika'nın son 16'ya kalıp kalmayacağını belli edecek. Mağlubiyet halinde ise Kosta Rika turnuvaya veda edecek. (HABER MERKEZİ)-

Öne Çıkanlar