Ethem Sancak Beşiktaş'tan ihraç edildi

Ethem Sancak Beşiktaş'tan ihraç edildi
Yayınlanma:
A+ A-
Beşiktaş'ın TMSF'ye düşebileceğini ve bu durumda kulübü satın alacağını söyleyen Ethem Sancak için disiplin kurulu kararını verdi: Sancak Beşiktaş'tan ihraç edildi.

Artı Gerçek - Ethem Sancak'ın AK Parti'nin ardından Beşiktaş'la da yolları ayrıldı. Beşiktaş, üyelerinden iş insanı Ethem Sancak hakkında ihraç istemiyle yapılan başvuruyu sonuçlandırdı. Disiplin kurulu, Sancak'ı siyah beyazlı kulüpten ihraç etti.

Sancak, Beşiktaş hakkında 15 Haziran 2022'de TV100'de katıldığı "Aza Önce Konuştum" programında yaptığı açıklamalar nedeniyle ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti. Sancak, Beşiktaş'la ilgili soru üzerine "Tüm kulüplerin borcu inanılmaz seviyede. Bu derneklerle falan yönetilecek bir iş değil artık. Endüstriye uygun bir şirketleşme olursa ve bir gün Allah korusun, TMSF'ye düşerse Beşiktaş, ihaleye girip alacağım. Bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş'ı Asya'nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim" demişti.

BAŞKAN İHRACA KARŞI ÇIKMIŞTI

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Sancak'ın sözlerine tepki göstermekle birlikte 'maksadını aşan' bir açıklama olduğu gerekçesiyle, ihraca karşı çıkmıştı. Ancak Beşiktaş kongre üyelerinden Ahmet Hilmi Yılmaz'ın temmuz ayında yaptığı başvuruyu 3 ayda karara bağlayan disiplin kurulu, Sancak'ı ihraç etti.

Ethem Sancak, “Biz Amerikan'ın desteğiyle iktidara geldik" dediği için AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu tarafından kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevkedilince istifa etmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar