Federasyon'dan Anadolu Efes-Fenerbahçe maçı için hakem açıklaması: Sezon sonuna kadar görev verilmeyecek

Federasyon'dan Anadolu Efes-Fenerbahçe maçı için hakem açıklaması: Sezon sonuna kadar görev verilmeyecek
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Kemal Dinçer, Anadolu Efes-Fenerbahçe maçında tartışmalara neden olan hakem kararlarıyla ilgili açıklama yaptı. Dinçer, maçın hakemlerinin sezon sonuna kadar görev verilmeyeceğini söyledi.

Artı Gerçek - Basketbol Süper Ligi'nde dün Anadolu Efes ile Fenerbahçe arasında oynanan Play-Off yarı final serisi 3'üncü maçındaki tartışmalı hakem kararlarıyla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı açıklama yaptı.

Dinçer, müsabakada görev alan hakemlere sezon sonuna kadar görev verilmeyeceğini duyurdu.

Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Sezon başından beri hakemlerimizin genel performansından son derece memnun olmakla birlikte, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi üçüncü maçında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan müsabakanın özellikle dördüncü çeyreğinde çalınan düdüklerle maçın sonuna tesir edilmesi, Merkez Hakem Kurulu’ndan Sorumlu Basketbol Federasyonu Asbaşkanı sıfatıyla herhangi bir şekilde art niyet olmadığından emin olmama karşın şahsımı üzmüştür. Konuyu tüm teknik detayları ile ele alan Merkez Hakem Kurulu da benzer bir değerlendirmeyle, dün oynanan karşılaşmanın üç hakemini sezon sonuna kadar dinlendirme kararı almıştır" ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Müsabakanın dördüncü çeyreğindeki hakem düdükleriyle maçın sonucuna tesir edildiğini belirten Fenerbahçe, hakem kararlarına tepki göstermişti. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar