Fenerbahçe, Zimbru maçına 5 yıldızlı forma ile çıktı

Fenerbahçe, Zimbru maçına 5 yıldızlı forma ile çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
UEFA Konferans Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında sahasında Zimbru ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe, maça 5 yıldızlı forma ile çıktı.

Artı Gerçek - Fenerbahçe, UEFA Konferans Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında sahasında Zimbru ile karşı karşıya geldi. Futbolcular, Zimbru ile yaptığı maça 5 yıldızlı forma ile çıktı.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme turu ilk maçında sahasında Moldova ekibi Zimbru'yu 5-0 mağlup etti. Ülker Stadı'ndaki maçı Sırbistanlı hakem Nenad Minakovic yönetti.

1959 öncesi şampiyonlukların da sayılmasını isteyen Fenerbahçe, talebi kabul edilmeyince, logosuna 5 yıldız ekleyerek tescil ettirmişti. Ziraat Türkiye Kupası finalinde seremoniye 5 yıldızlı logonun yer aldığı forma ile çıkan Fenerbahçe, Zimbru karşılaşmasında da sahada bu formalarla yer aldı.

UEFA'nın konuyla ilgili Fenerbahçe'ye bir yaptırımı olabileceği belirtilirken UEFA'nın forma ve logo talimatnamesinde 13/02 maddesinde şu ifadeler yer alıyor:

* Takım amblemleri, yalnızca UEFA idari veritabanında yer aldığı ve takımın ulusal federasyonuna kayıt yoluyla resmi statüye sahip olduğu şekilde maç formasında kullanılabilir.

* Takım amblemleri ve takım adları, yalnızca ilgili UEFA müsabakasında kullanımları için UEFA yönetimi tarafından onaylanmaları halinde, maç formalarında kullanım izni için alınabilir.

* Kendi eyalet veya bölgelerinin ulusal bayrağını veya ulusal sembolünü ve/veya armasını veya bayrağını kullanmak için izin talep eden takımlardan, ilgili ülke, eyalet veya bölge tarafından izin verildiğine dair kanıt sunmaları istenebilir.

Öne Çıkanlar