Hakan Ceylan'ın boşanma davasında hakemlerle ilgili iddialar ortaya atıldı: 'VAR'da her şeye müdahale ediliyor'

Hakan Ceylan'ın boşanma davasında hakemlerle ilgili iddialar ortaya atıldı: 'VAR'da her şeye müdahale ediliyor'
Yayınlanma:
A+ A-
Hakem Hakan Ceylan ile Leyla Ceylan'ın boşanma davasında, futbol dünyasını sarsacak iddialar ortaya atıldı. Leyla Ceylan, Lale Orta'nın VAR görüntülerini alarak yayıncı kuruluşa verdiğini anlattı ve Ali Koç'un iddialarının doğru olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - Eşi VAR Hakemi Hakan Ceylan'ın kendisini eski Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Lale Orta ile aldattığı iddiasıyla boşanma davası açan Leyla Ceylan, hakemler ve yayıncı kuruluşa dair çok sayıda iddiada bulundu.

Şaibeli maçlar olduğunu söyleyen Leyla Ceylan, daha önce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un da dile getirdiği bazı iddiaların doğru olduğunu anlattı ve "İzmirli hakem grubu"nun etkin olduğunu söyledi.

Yeni Asır'da yer alan habere göre, Hakan Ceylan'a 10 milyonluk maddi ve manevi tazminat davası açan Leyla Ceylan, eşi ve iki hakem arkadaşının FIFA'ya verilen sağlık raporlarının tarihi geciktiği için eski tarihli sahte rapor alındığını öne sürdü.

Leyla Ceylan, Fenerbahçe ve Galatasaray başkanlarının da iddia ettiği VAR odasındaki görüntülerde oynama yapılıp keyfe keder yayınlandığı ve yayıncı kuruluşun bir programına sızdırıldığını iddiasının doğru olduğunu savundu.

FIFA'YA SAHTE RAPOR

Leyla Ceylan, FIFA'ya bildirilen hakemlerle ilgili sahte rapor iddiasına dair şunları söyledi:

"FIFA, liste için Türkiye'den üç hakem ismi istiyor. Türkiye'nin kontenjanı 3 kişi. Şimdi bu isimler verildikten sonra FIFA'nın verdiği tarihler arasında gönderilen hakem listesindeki isimlerin sağlık kurulu raporu almasını istiyor. Ancak isimleri verilen hakemler bu tarihi kaçırıyor. Bu Hakemler arasında Hakan Ceylan da var. Bütün hakemlerin atamasını yapan, Ali Koç'un 'İzmirli bir grup var, terör estiriyorlar' dediği grupta Tolga Özkalfa var. Ondan sonra Tolga Özkalfa'yla Alper Ulusoy konuşuyor. Ulusoy da VAR hakemlerinin en kıdemlisi. İkinci sırada da eşim Hakan geliyor. Hakan diyor ki; 'Alper bizi FIFA yapacaklar.' O da 'Sağlık raporu şeyimizi kaçırdık' diyor. Hakan da, 'Sen sus' diyor. Bunlar sağlık raporlarının hepsini başvuru tarihi geçtikten sonra eski tarihli alıyor. Ali Koç zaten bu isimleri vermişti. Koray Gençerler'in adını veriyor. Hakan'ın adını veriyor, bir de Alper'in adını veriyor. Hepsi doğru."

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 5 Ekim'deki açıklamasında, "Hakem camiasında İzmir gruplaşması diye bir şey var. Ahmet İbanoğlu, Tolga Özkalfa, Alper Ulusoy var. Bu grubun hakemler arasında sıkıntı yarattığı kulağımıza geliyor" demişti.

'VAR'DA HER ŞEYE MÜDAHELE EDİLİYOR'

Leyla Ceylan, Ali Koç'un VAR'a dair iddialarının da doğru olduğunu öne sürdü:

"ALİ Koç, Hakan Ceylan'ın adı ve İzmirli grup var diyor, yayıncı kuruluşa giden gelen görüntülerin içinden seçiyor diyor. Özellikle de Trio programında oradaki pozisyonlara müdahale ediyor diyor. O da doğru. Bülent Yıldırım ile Deniz Çoban vardı geçen sezon programı yapan. Gerçekten telefon kayıtlarında da ya çıkar ya çıkmaz bilmiyorum. Whatsapp'tan da konuşmuş olabilirler, onların bütün pozisyonlarına buradan Hakan müdahale ediyor."

Ali Koç da bu konuda şu iddiaları ortaya atmıştı: "Alper Ulusoy falan VAR’dalar. Bütün görüntüler VAR’a geliyor ama sahada hakemin izleyeceği görüntüyü onlar veriyorlar. İddia şöyle; sahadaki hakemi sıkıntıya sokmak istiyorsa belli görüntü veriyor, yardımcı olmak için başka görüntü veriyor. Alper Ulusoy, Hakan Ceylan, Koray Gencerler ve Serkan Tokat titizlikle ve hassasiyetle bakılması gereken isimler. Bu işler böyle devam ederse bizim maçlarımıza gelemeyecek noktaya gelirler."

'GÖRÜNTÜLERİ LALE ORTA ALIYOR'

Eski MHK Başkanı Lale Orta'nın Hakan Ceylan'ın VAR odasına girerek görüntüleri aldığını söyleyen Ceylan, şöyle devam etti:

"Aldığı görüntüleri de direkt olarak yayıncı kuruluşa gönderiyor kendisi. Çünkü bir önceki sezon kendisi Trio programında çalışıyordu. Orada görevliydi. O Trio'yu üç kişi sunuyor. Onlardan bir tanesi oydu. O yüzden onlarla da ilişkisi iyi olduğu için direkt olarak görüntüyü alıyor ve kendisi gönderiyor.

'EVET EŞİM HAKAN VERİYOR'

Fenerbahçe'nin bir maçı. Koray Gençerler var. Lale Orta gitmiş almış, Hakan mı vermiş diyor Ali Koç. Çünkü orada benim bildiğim kadarıyla Hakan VAR hakemi. Öteki de Koray Gençerler. O yüzden zaten Hakan ile Lale Orta'nın arasında dedikodu çıkıyor. Bunlar diyorlar ki Hakan verdi bu görüntüyü. Evet eşim Hakan veriyor.

İki tane gazeteci arkadaşları var. Sürekli bunlarla beraber, kendi kafalarına göre menfaatlerine gire istedikleri haberleri bunlara yazdırıyor. Bu gazetecileri herkes tanıyor. Bu da biliniyor." (Kaynak)

Öne Çıkanlar