İtalya'nın köklü kulübü Inter satılıyor

İtalya'nın köklü kulübü Inter satılıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Hakan Çalhanoğlu'nun da formasını giydiği Serie A devi Inter mali krizde. Kulübün satılacağı açıklandı.

Artı Gerçek - İtalya Serie A'da geçen sezonu Milan'ın ardından ikinci sırada tamamlayan Inter, mali krizi aşamayınca satış sürecinin başladığı belirtildi.

Financial Times'ta yer alan habere göre Inter'in satış sürecinde çalışanlar arasında Chelsea'nin satışında yetkili olan ABD merkezli banka Raine Group ile birlikte Goldman Sachs da bulunuyor. 2016 yılında 270 milyon dolar karşılığında Inter'in hisselerinin çoğunluğunu satın alan Suning Group, Çin'de sorunlar yaşıyor. Suning'in ekonomik sorunları kulübü de etkiledi.

140 MİLYON DOLARLIK ZARAR

Geçtiğimiz aylarda UEFA'dan Finansal Fair Play kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle ceza alan Inter'in zararı açıklandı. Kulüp, 2021/22 sezonunda gelirlerde artış olmasına rağmen zarar etti. Açıklanan mali raporda zararın 140 milyon dolar olduğu görüldü.

ZHANG 1.2 MİLYAR DOLAR İSTİYOR

Inter Başkanı Steven Zhang'ın satış süreci için bankalarla görüştüğü ifade edildi. Habere göre Zhang'ın beklediği teklif de belli oldu. İtalyan işadamının, 1.2 milyar dolarlık bir teklifi kabul edebileceği belirtildi.

Inter'in CEO'su Giuseppe Marotta ise konuya ilişkin Sky Sports'a yaptığı açıklamada, "Bu görüşmeler beni aşıyor." ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar