Mehmet Büyükekşi: Dövdüğümüz hakem EURO 2024'te ikinci maçına çıkacak

Mehmet Büyükekşi: Dövdüğümüz hakem EURO 2024'te ikinci maçına çıkacak
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, hakemler üzerinden spekülasyonların yapıldığını öne sürdü: "Tek dertleri hakem. Dövdüğümüz hakem Avrupa Şampiyonası'nda ikinci maçına çıkacak. Dünyanın hiçbir yerinde hakem üzerinden bu kadar spekülasyon yapılmıyor."

Artı Gerçek - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 18 Temmuz’daki başkanlık seçimine ilişkin konuştu. Süper Lig'den düşen MKE Anaragücü'nün eski başkanı Faruk Koca'nın yumruklu saldırısına uğrayan Halil Umut Meler'e değinen Büyükekşi, “Tek dertleri hakem. Dövdüğümüz hakem (Avrupa Şampiyonası’nda) ikinci maçına çıkacak” dedi.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) için Almanya’da bulunan Büyükekşi, Düsseldorf kentinde milli takımın 3-1 galip geldiği Gürcistan maçıyla ilgili şöyle konuştu:

“Futbolcularımıza maçtan önce ‘tarih yazacaksınız, çocuklarınıza anlatacak büyük bir hikayeniz olacak’ dedim. ‘Hep 2002 ve 2008 konuşuluyor, siz 2024’ü konuşturun’ dedik.”

Gürcistan maçında tribündeki davulcularla ilgili “Antalya’nın amigosunu getirdik. Davulcular buradaki derneklerimizin çalışması” diyen Büyükekşi, Gürcistan milli marşının ıslıklanmasının Türkiye’ye yakışmadığını belirtti.

TFF'DEKİ BAŞKANLIK SEÇİMİ

Büyükekşi, TFF’deki başkanlık seçimiyle ilgili şöyle konuştu:

“Seçim ‘haziranda olsun’ dendi. Kardeşim milli takım var. Montella’yı ben getirmişim. Bir sorumluluk var. Belki yeni gelenle anlaşılamayacak. Yabancı kuralı belirlendi. Yayın anlaşması yapıldı, yetişemeyecek olan ne? Tek dertleri hakem. Dövdüğümüz hakem (Avrupa Şampiyonası’nda) ikinci maçına çıkacak. Dünyanın hiçbir yerinde hakem üzerinden bu kadar spekülasyon yapılmıyor.” (AA)

Öne Çıkanlar