Messi: Inter Miami son kulübüm olacak

Messi: Inter Miami son kulübüm olacak
Lionel Messi, futbol kariyerinin sonuna yaklaştığını ve Inter Miami'nin son kulübü olacağını açıkladı. Dünya Kupası zaferinin ardından kariyerine yeni bir perspektif kazandığını belirten Messi, Arjantin'in Copa América'da yine favori olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - 36 yaşındaki Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi, Inter Miami formasıylabu sezon 14 gol attı ve takımını bu sezon Doğu Konferansı'nda zirveye taşıdı. Messi, ESPN Arjantin'e verdiği özel röportajda "Inter Miami'nin son kulübüm olacağını düşünüyorum" dedi.

Barcelona'da 672 gol atan Messi, PSG'de geçirdiği iki sezonda 32 gol atıp 35 asist yaptı. 40 defa kupa kaldıran Messi'nin kariyerindeki en büyük başarı, 2022'de Arjantin ile kazandığı Dünya Kupası oldu.

'FAZLA ZAMANIMIN KALMADIĞININ FARKINDAYIM'

Messi, ESPN'e verdiği röportajda Katar'daki zaferin kariyerine yeni bir perspektif kazandırdığını belirtti. Messi, "Hayatım boyunca bunu yaptım; futbol oynamayı seviyorum. Antrenmanları ve günlük rutinleri, maçları seviyorum. Evet, her şeyin bitiyor olma korkusu var. Avrupa'dan buraya (Miami) gelmek zor bir adımdI. Ancak Dünya Kupası'nı kazanmamız, olaylara farklı bir açıdan bakmamı sağladı. Şimdi daha fazla keyif almaya çalışıyorum çünkü fazla zaman kalmadığının farkındayım" dedi.

COPA AMÉRİCA'NIN FAVORİSİ: ARJANTİN

Mart ayında El Salvador ve Kosta Rika karşısında sakatlığı nedeniyle oynayamayan Messi, Arjantin'in Ekvador galibiyetinde sahalara döndü ve takımın Copa América'daki şansını değerlendirdi ve şöyle dedi; "Arjantin her zaman favori ve adaydır, hem Copa América'da hem de Dünya Kupası'nda. Son Copa América, Finalissima ve Dünya Kupası'nı kazanmış olmamız ve sahip olduğumuz oyuncu grubu sayesinde şimdi daha da favoriyiz"

2026 DÜNYA KUPASI İÇİN BELİRSİZLİK

Messi, 2026 Dünya Kupası'na katılıp katılmayacağı konusunda net bir yanıt vermedi. "Beş ya da altı Dünya Kupası'nda oynadım demek için orada olmayacağım. Rekorları düşünmedim. Eğer her şey yolunda giderse ve orada bulunmam gerekiyorsa, mükemmel. Ancak sadece orada olmak için bulunmam" (ESPN, SPOR SERVİSİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar