Pelé'nin kızları yalanladı: Palyatif bakıma alınmadı, eve dönecek

Pelé'nin kızları yalanladı: Palyatif bakıma alınmadı, eve dönecek
Yayınlanma:
A+ A-
Brezilyalı futbol efsanesi Pelé'nin iyileşme umudu görülmediği için palyatif bakıma alındığı iddiası ailesi tarafından yalanlandı. Pelé'nin kızları, söz konusu iddianın "sınırı aştığını" söyleyerek babalarının solunum yollarından tedavi gördüğünü anlattı.

Artı Gerçek - 82 yaşındaki Brezilyalı futbol efsanesi Pelé'nin kızları, kolon kanseri hastası olan babasının kemoterapiye yanıt vermediği ve iyileşme umudu görülmediği için palyatif bakıma alındığı iddiasını yalanladı. Pelé'nin kızı Flavia Nascimento, hafta sonunda yayılan iddiaların doğru olmadığını ve "sınırı aştığını" söyledi.

Globo TV'ye konuşan Nascimento, "İnsanların terminal durumda olduğunu, palyatif bakıma alındığını söylemesi adil değil. Bize inanın: Durum böyle değil" ifadelerini kullandı. Nascimento, kanserde tam olarak gerileme sağlanamadığı için doktorların zaman zaman ilaçları değiştirdiğini anlattı.

Pelé’nin diğer kızı Kely de, babasının üç hafta önce Covid-19'a yakalandığını ve bunun solunum yolları enfeksiyonuna yol açtığını söyledi. Kely, "O hasta ve yaşlı ama şu an solunum yolları enfeksiyonu için tedavi görüyor ve daha iyi olduğu zaman eve dönecek. Şu an bir hastanede veda etmiyor" diye konuştu.

Folha de S.Paulo gazetesi, kolon kanseri tedavisinin yeniden değerlendirilmesi için geçen hafta hastaneye yatırılan Pelé'nin, iyileşme ihtimali az görülen hastalar için semptomların azaltılması ve yaşam kalitesinin artırılması amacıyla uygulanan palyatif bakıma alındığını sürmüştü. Doktorları, bu iddiayı teyit etmemişti.

São Paulo’s Albert Einstein Hastanesi'nden cumartesi günü yapılan son açıklamada, Pelé'nin durumunun stabil olduğu ve hastaneye yatmasından sonra teşhis edilen bir solunum yolları enfeksiyonunun tedavisine olumlu yanıt verdiği belirtilmişti.

Eylül 2021'de kolon tümörü ameliyatı olan Pelé, o tarihten bu yana düzenli olarak hastanede tedavi görüyordu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar