Real Madrid Teknik Direktörü Ancelotti: Arda gelecek yıl bizimle, kiralık verilmeyecek

Real Madrid Teknik Direktörü Ancelotti: Arda gelecek yıl bizimle, kiralık verilmeyecek
İlk defa bir La Liga maçında ilk 11'de sahaya çıkan Arda Güler, 29'uncu dakikada attığı golle takımı Real Madrid'e üç puanı getirdi. Real Madrid Teknik Direktörü Ancelotti "Arda gelecek yıl bizimle, kiralık verilmeyecek" dedi.

Artı Gerçek - Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Arda Güler'in gelecek sezon başka takıma kiralık gönderileceğine dair İspanyol basınında son haftalarda çıkan haberleri yalanladı. Ancelotti, Arda'nın takımda kalacağını söyledi.

İtalyan teknik adam, Arda ile ilgili gelen sorulara "Hepsinin iyi oynadığına inanıyorum. Arda, Fran Garcia ve diğerleri. Sahada iyi bir oyun ve bağlılık ortaya koydular. Arda bir gol attı ve gelecekte bizim için çok önemli bir futbolcu olacak. Arda gelecek yıl bizimle burada kalacak" dedi.

'ÇOK İYİ BİR YETENEĞİ VAR'

"Arda'nın olağanüstü bir yeteneği var" değerlendirmesini yapan Ancelotti "Çok iyi çalıştı. Daha önceden de ilk 11'de oynayabilirdi çünkü çok iyi antrenmanlar yapıyor ama çok genç ve yavaş yavaş baş aktör olarak sahneye çıkacaktır" diye konuştu.

Real Madrid formasıyla cuma akşamı La Liga'da ilk defa ilk 11'de sahaya çıkan ve 68 dakika oyunda kalan Arda Güler, 29. dakikada attığı golle takımına galibiyeti getirdi.

İspanyol basını son haftalarda yaptığı haberlerde, Arda'nın gelecek sezon için Sevilla veya Real Sociedad'a kiralık gönderileceğini iddia etmişti. (AA)

Öne Çıkanlar