Şampiyon voleybolculara tarifeli yolculuk: 'Başkalarına özel uçak, bize gelince ekonomi'

Şampiyon voleybolculara tarifeli yolculuk: 'Başkalarına özel uçak, bize gelince ekonomi'
Kadın Voleybol Milli Takımı, Milletler Ligi maçları için ABD'ye giderken 'ekonomi sınıfı'nda uçuruldu. Oyuncular tepki gösterdi. Ebrar Karakurt, “Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam, bize gelince ekonomi” dedi. Sosyal medyada da tepki var.

Artı Gerçek - FIVB Milletler Ligi ikinci etap maçları için ABD'ye giden Kadın Voleybol Milli Takımı'nın 13 saatlik yolculuğu tarifeli uçakta, koltuk araları dar olan 'ekonomi sınıfında' yapmak zorunda kalması tartışma yarattı.

Ebrar Karakurt, Simge Aköz ve Zehra Güneş, Türk Hava Yolları'na (THY) tepki gösterdi.

Geçen yıl Avrupa ve Milletler Ligi şampiyonu olan kadın voleybol takımının tarifeli uçakla Türkiye'ye dönmesine karşılık, önemli bir başarısı olmayan A Milli Erkek Futbol Takımı'nın özel uçakla gitmesi tartışma yaratmıştı.

ABD'nin Teksas eyaletinde bulunan Arlington şehrinde, 29 Mayıs - 2 Haziran tarihlerinde oynanacak maçlar için yola çıkan takımın, 13 saatlik yolculuğu tarifeli uçakla ekonomi sınıfında yapmasına oyuncular tepki gösterdi.

'DAHA KONFORLU UÇUŞ İMKANI TANIMADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER'

Ekonomi sınıfında yolculuk yaptıklarını belirten bir paylaşım yapan Ebrar Karakurt, “Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam, bize gelince ekonomi” ifadelerini kullandı.

ebrar.jpeg

Simge Aköz de, "Kendi imkanlarımızla dahi, daha konforlu bir uçuş imkanı tanımadığımız için teşekkürler!" sözlerini sarf etti.

Zehra Güneş ise "Teşekkürler Türk Hava Yolları, en azından koridor ayırmışsınız" dedi.

Hande Baladın da, dizlerini ön koltuğa dayamak zorunda olduğu kareyi paylaşarak, "Geçmişler olsun" yazdı.

handebaladin.jpg

Kaptan Eda Erdem de paylaşımında, "13 saatlik ABD uçuşu başlasın. Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz" diyerek uçaktan fotoğraf paylaştı ve THY'yi etiketledi.

THY: SORUMLUSU FEDERASYON

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün ise sorumluluğun kendilerinde olmadığını söyleyerek topu federasyona attı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Üstün, "milli sporcuların seyahatleriyle ilgili planlamaların, sponsor oldukları spor federasyonlarının sorumluluğu altında olduğunu" belirtti.

Üstün, şu ifadeleri kullandı:

"Gerek ulusal gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın, sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır."(SPOR SERVİSİ)

kaptaneda.jpg

Öne Çıkanlar