Süper Kupa sahibini buluyor: Fenerbahçe U-19, Galatasaray as takımla sahaya çıkacak

Süper Kupa sahibini buluyor: Fenerbahçe U-19, Galatasaray as takımla sahaya çıkacak
Suudi Arabistan'da yaşanan kriz nedeniyle ertelenen Süper Kupa bu akşam 21.30'da Urfa'da oynanacak. Fenerbahçe'nin U-19 takımıyla sahaya çıkacağını duyurduğu maçta Galatasaray as kadrosuyla mücadele edecek.

Artı Gerçek - Aralık ayında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan ancak yaşanan pankart krizi nedeniyle ertelene Süper Kupa Finali bu akşam oynanacak. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin kozlarını paylaşacağı karşılaşma saat 21.30'da Urfa'da 11 Nisan Stadyumu’nda başlayacak. Karşılaşmada hakem Volkan Bayarslan düdük çalacak. Bayarslan’ın yardımcılıklarını ise Serkan Ok ve Serkan Olguncan üstlenecek.

FENERBAHÇE U-19 TAKIMIYLA SAHAYA ÇIKACAK

Fenerbahçe yönetimi, Trabzonspor maçının ardından yaşanan olayların ardından 2 Nisan tarihinde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirerek üyelerden atılacak adımlarla ilgili yetki aldı.

3 Nisan tarihinde Ali Koç başkanlığında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda sarı-lacivertli ekip, maçın ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması durumunda karşılaşmaya U19 takımıyla çıkacağını duyurdu.

GALATASARAY AS KADROSUYLA SAHADA OLACAK

Fenerbahçe’nin aldığı kararın doğrultusunda Galatasaray’ın hangi kadro ile sahaya çıkacağı da merak konusu oldu. Hem teknik direktör Okan Buruk hem de başkan Dursun Özbek, Fenerbahçe’nin U19 takımıyla sahaya çıkma kararına rağmen Galatasaray’ın en iyi kadrosuyla sahada olacağını açıkladı. Dursun Özbek, Fenerbahçe’nin de A takımıyla sahaya çıkmasını istediğini belirtirken Okan Buruk da rakibin nasıl bir kadroya sahaya çıkacaklarını düşünmediklerini, kendilerinin en hazır kadro ile sahada olacaklarını ifade etti.

BİLET GELİRLERİ DEPREMZEDELERE

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa karşılaşmasının bilet gelirleri de 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremden etkilenen depremzedeler için kullanılacak.

Öne Çıkanlar