Alanson'dan 'erken konser' açıklaması: Erken değildi...Özkan'ı anmak için yaptık

Alanson'dan 'erken konser' açıklaması: Erken değildi...Özkan'ı anmak için yaptık
Özkan Uğur'un vefatının ardından ilk konserlerini geçen ay veren MFÖ'den Mazhar Alanson, Aysun Uğur'un gündem olan konser açıklamasıyla ilgili konuştu: "Erken değildi. Özkan'ı anmak amacıyla yaptık. Aysun Hanım'la da konuştuk. 'Ben öyle söylemedim' dedi."

Artı Gerçek - Yakın dostları ve grup üyesi Özkan Uğur'un vefatının ardından ilk kez geçen ay Bostancı'da Fuat Güner ile birlikte sahneye çıkan Mazhar Alanson, Özkan Uğur'un eşi Aysun Aslan Uğur'un konserle ilgili gündem olan sözlerine dair açıklama yaptı.

Mazhar Alanson, önceki akşam Tarabya'daki bir balıkçıdaydı. Usta müzisyen, reklamcı Ali Taran ile akşam yemeği yedi. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Alanson, "Çok şükrediyoruz halimize. Çalışıyoruz ve yeni şarkılar yapıyoruz" dedi.

66165f510a11b05b0be461d0.webp

'ÖZKAN'IN YOKLUĞU BİZİ HALA ZORLUYOR'

Uzun yıllar birlikte sahnelerde yer aldığı Özkan Uğur hakkında konuşan sanatçı, "Gün içerisinde Özkan'ı kaç kere hatırladığımı tahmin edemezsiniz. Geçmedi, geçmeyecek de. Özkan çok neşeli, bülbül gibi bir insandı. Acısı hâlâ taze. Yokluğu eksikliği hâlâ bizi zorluyor" diyerek, vefat eden yakın dostunu da andı.

Geçen haftalarda Fuat Güner ile Bostancı Gösteri Merkezi'nde verdikleri konserin ardından Özkan Uğur'un eşi Aysun Aslan Uğur'un, "Ben de bilmiyordum, medyadan öğrendim. 'Büyük cesaret' dedim, bravo yani" dediği öne sürülmüştü.

66165f5e0a11b05b0be461d2.webp

'AYSUN HANIM, BÖYLE BİR CÜMLE KURMADIĞINI SÖYLEDİ'

Aysun Uğur'un açıklaması hatırlatılan Mazhar Alanson, "Aysun Hanım 'Ben öyle söylemedim' dedi. Erken vermedik konseri aslında. Özkan'ı da anmak amacıyla yaptık. Aysun Hanım'ın kendisiyle de görüştük, böyle bir cümle kurmadığını söyledi" ifadelerini kullandı.

Alanson ve Güner, Özkan Uğur'u 8 Temmuz 2023’te lenf kanseri nedeniyle kaybetmelerinin ardından geçen mart ayında Bostancı Gösteri Merkezi’nde ilk konserlerini vermişti. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar