Aras Bulut İynemli'den Ahmet Hakan'ın eleştirilerine yanıt: Bunu hiç hak etmedim

Aras Bulut İynemli'den Ahmet Hakan'ın eleştirilerine yanıt: Bunu hiç hak etmedim
Yayınlanma:
A+ A-
Atatürk dizisi hakkında devam eden tartışmalarda, başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli'yi "Atatürk'e yönelik iftiralara karşı edilgen kalmakla" eleştiren Ahmet Hakan'a İynemli yanıt verdi: Bunu hiç hak etmediğimi düşünüyorum.

Artı Gerçek - Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın "Aras Bulut'a iki çift söz" başlığıyla yayınladığı ve Atatürk dizisiyle ilgili tartışmalara ilişkin başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli'yi hedef aldığı köşe yazısına, İynemli bir mektupla yanıt verdi.

Ahmet Hakan tarafından, Disney+'nın diziyi iptal etme kararının ardından platforma tepki göstermemekle eleştirilen İynemli, "Oyuncuların film dışındaki tartışmalara çekilmesinin de eserin taşıdığı anlamın, vermek istediği mesajların perdelenmesi anlamına geleceğini düşünüyorum" dedi.

'HAKSIZ BİR YAKIŞTIRMA'

İynemli, Hakan'a cevaben kaleme aldığı mektupta şunları yazdı:

"Köşenizi okudum. Bana yönelttiğiniz ‘iki çift söz’ karşısında üzülmedim desem yalan olur. Çok üzüldüm. Özellikle sizin gibi söylentilere değil hakikate inanan bir gazetecinin böyle haksız bir yakıştırmayı dile getirmesine üzüldüm.

Ben filmimize, taşıdığı mesaja ve seyircimize hissettireceklerine kefilim.

Atatürk’ü ve ülkemizi asılsız iddialarla karalamak isteyenlere en büyük ve en güzel cevabımız emeği geçen herkesin ilmek ilmek işlediği Atatürk filmidir.

Beni derinden üzen, kendimi yalnız ve hedef tahtasına konulmuş gibi hissettiren kısım ise ‘Aras neden konuşmadı, Atatürk’ü neden savunmadı’ gibi ifadeler karşısında oyunculuğumun ötesinde bir Türk genci olarak sorgulanmaya çalışılmam.

Bunu hiç hak etmediğimi düşünüyorum.

‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözü, Atatürk’ün beni en çok etkileyen sözlerinden biri.

Ben buna inanıyor ve bunun için çaba sarf ediyorum.

Atatürk rolü teklif edildiğinde ise bu söz benim için daha doğrudan bir anlam kazandı ve elimden gelenin üzerine çıkarak Atatürk’ü canlandırmak için çok çalıştım.

Çünkü Atatürk’ü ve karakterini tanımak, benim gibi Türk gençleri için O’nun fikirlerine giden yolu açabilirdi.

Yazınızda da kullanmışsınız, filmimizin fragmanını paylaşırken yazdığım ‘Onun fikirlerini, duygularını hissetmeye ve anlatmaya çalıştık’ derken de bunu kastediyorum.

Bunu bu filmde bu hislerle çalıştım.

Oyuncuların film dışındaki tartışmalara çekilmesinin de eserin taşıdığı anlamın, vermek istediği mesajların perdelenmesi anlamına geleceğini düşünüyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar