Britney Spears, babasına karşı verdiği mücadeleyi kazandı: Artık özgür

Britney Spears, babasına karşı verdiği mücadeleyi kazandı: Artık özgür
Britney Spears, babasının 13 yıl süren vasiliğinden kurtuldu, artık tamamen özgür olacak. Babasıyla yasal ödemeler konusunda anlaşmaya varan Spears, artık arzu ettiği gibi mahkemelere katılmak zorunda kalmayacak.

Artı Gerçek - Şarkıcı Britney Spears, babası Jamie Spears ile yasal ödemeler konusunda anlaşmaya vardı. Böylece mali özgürlüğüne de kavuşan şarkıcıya Jamie Spears herhangi bir ödeme yapmayacak ancak şarkıcının, babasının 2 milyon doları aşan yasal harcamalarını ödemesi gerekiyor.

BRITNEY SPEARS ARTIK ÖZGÜR

Britney Spears'ın avukatı Mathew S. Rosengart, 'People'a yaptığı açıklamada, "Vasilik, Kasım 2021'de sona erdirilmiş olsa da, Spears'ın tam özgürlük arzusu artık gerçekleşti" dedi.

Anlaşmanın şartları detaylı bir şekilde açıklanmasa da Rosengart sözlerine, "Arzu ettiği gibi, Spears'ın artık mahkemeye katılmasına veya mahkemeye dahil olmasına gerek kalmayacak. Britney Spears'ı temsil etmek, korumak ve savunmak bizim için onur ve ayrıcalıktır" diyerek devam etti.

Britney Spears artık babasıyla vasilik sırasındaki mali suistimal iddiaları nedeniyle mahkemeye çıkmak zorunda kalmayacak.

Jamie Spears'ın avukatı Alex Weingarten ise "Jamie her şeyin artık geçmişte kalmasından dolayı çok mutlu. Kızını çok seviyor ve şimdiye kadar yaptığı her şey onu korumak ve desteklemek içindi. Britney'nin hayatındaki bazı sorumsuz insanların, bu davayı bu kadar uzatmayı seçmesi talihsiz bir durum" dedi.

BRITNEY SPEARS İLE BABASI ARASINDA NE OLMUŞTU?

2008 yılında hastaneye yatırılan Britney Spears'ın babası kızının zihinsel sağlığından kaygı duyduğunu belirterek Britney Spears'ın finansal, kariyer ve kişisel kararlarının çoğunu, vasilikle üzerine almıştı. Bağımsızlığının ciddi bir bölümünü kaybeden Spears'ın tüm haklarını elinde tutan babasının vasiliği 2021 Kasım ayında sona ermişti.

Vasiliğin sona ermesinden bu yana Spears'ın 'The Woman in Me' adlı kitabı 2 milyondan fazla kopyasını sattı ve şarkıcı, Elton John ve Will.i.am ile düet yaptı. Fakat yine de Britney Spears bir daha asla müzik kariyerinin onun önceliği olmayacağı konusunda ısrarcı. Yeni albüm çıkaracağı hakkındaki söylentiler dolaşmaya başladığında Spears, Instagram'dan yaptığı açıklamada "Yeni bir albüm yapmak için rastgele insanlara başvurduğumu söylüyorlar... Müzik endüstrisine asla geri dönmeyeceğim." demişti. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar