Dilan Polat'ın 'Enerci' şarkısı Spotify'dan kaldırıldı

Dilan Polat'ın 'Enerci' şarkısı Spotify'dan kaldırıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat'ın 'Enerci' şarkısı, Spotify'dan kaldırıldı. Şarkı, temmuzdan bu yana yaklaşık 96 milyon kişi tarafından dinlendi.

Artı Gerçek - Çevrimiçi müzik platformu Spotify, lüks yaşantısına dair paylaşımlarıyla tartışma yaratan, para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelen ve "kara para aklamak", "vergi kaçırmak" ve "örgüt kurmak" suçlamasıyla tutuklanan Dilan Polat'ın 96 milyon kişinin dinlediği 'Enerci' şarkısını yayından kaldırdı.

Şarkının dinlenebileceği tek platformun, Dilan Polat'ın YouTube kanalı olduğu öğrenildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.

Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüphelinin Emniyet'teki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adliyesine sevk edilmişti.

Toplam 19 saat süren işlemlerin ardından 18 şüpheliden aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat'ın olduğu 12 kişi tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar