Sevgilisini darp ettiği belirtilen Ozan Güven: Hukuki sürecin sonuçlanmasını bekleyin

Sevgilisini darp ettiği belirtilen Ozan Güven: Hukuki sürecin sonuçlanmasını bekleyin
Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Temmuz 2020 03:03
A+ A-
Ozan Güven'in de Deniz Bulutsuz'dan şikayetçi olduğu ve dosya hakkında gizlilik kararı aldırdığı bildirildi.

Sevgilisi Deniz Bulutsuz'u darp ettiği öne sürülen oyuncu Ozan Güven kamuoyunda yükselen tepkilerin ardından bir açıklama yayınladı. Güven, "Değerli kamuoyundan hukuki sürecin sonuçlanmasını beklemelerini, adalet kararlarını ve tepkilerini bu doğrultuda vermelerini önemle rica ederim" dedi.

Deniz Bulutsuz’un "Kasten öldürmeye teşebbüs", "Hürriyetten yoksun bırakma" ve "Hakaret" suçlamalarıyla hakkında şikayetçi olduğu Ozan Güven, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Güven  şunları söyledi: "Öncelikle, birkaç gündür kamu vicdanında rahatsızlığa sebebiyet veren talihsiz olayın konusu ve merkezinde olmanın üzüntüsünü yaşadığımın bilinmesini isterim. Açıklama yapma ihtiyacım, istemeden sebep olduğum bu meşguliyete karşı duyduğum sorumluluktandır. Şiddet hiçbir vicdanda aklanamaz. İster fiziksel, ister ruhsal, ister sosyal olsun, kabul edilmemelidir; tepkiyi hak eder. Tam da bu sebeple, değerli kamuoyundan hukuki sürecin sonuçlanmasını beklemelerini, adalet kararlarını ve tepkilerini bu doğrultuda vermelerini önemle rica ederim. Ben sabrediyorum, lütfen siz de sabredin."

    [ilgili id="131306"]

OZAN GÜVEN DE ŞİKAYETÇİ OLDU

Öte yandan Ozan Güven de savcılıkta verdiği ifadenin ardından şikayetçi oldu. “Bu olay kendisiyle görüşmeyi kabul etmediğim için bana kurulan bir komplodan ibarettir” diyen Ozan Güven, Bulutsuz’un "iftira", "hakaret", "tehdit" ve "darp" suçlarından cezalandırılmasını istedi. 

DOSYAYA GİZLİLİK KONULDU

Güven'in ayrıca "çok fazla hakaret ve tehdit aldığı" gerekçesiyle savcışığa başvurarak dosyaya gizlilik kararı aldırttığı belirtildi. Sabah'ın haberine göre, talebi değerlendiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dosyaya gizlilik kararı koydu. (HABER MERKEZİ)