Wall Street’e meydan okuyan ‘Korkusuz Kız’

Wall Street’e meydan okuyan ‘Korkusuz Kız’
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde dünya borsasının merkezi Wall Street’in semboli ‘bronz boğa’nın karşısına, meydan okuyan ‘Korkusuz Kız’ heykeli...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde dünya borsasının merkezi Wall Street’in semboli ‘bronz boğa’nın karşısına, meydan okuyan ‘Korkusuz Kız’ heykeli dikildi.

YAŞAM – ABD New York Borsası’nın önündeki devasa bronz boğa heykelinin karşısına ‘Korkusuz Kız’ adı verilen küçük bir kız heykeli dikildi.

Sputnik’te yer alan habere göre State Street Global Advisors (SSGA) isimli şirket tarafından diktirilen heykelle amaçlanan; kadın yönetici sayısının azlığı ve cinsiyet eşitliğine farkındalık yaratmak. Şirket tarafından yapılan açıklamada, heykel ile kadınların gücü ve liderliğinin önemine vurgu yapmak istediklerini belirtildi.

SSGA CEO’su Ron O’Hanley, araştırmaların cinsiyet eşitliği ve çeşitliliğin olduğu şirketlerin daha güçlü finansal performans gösterdiğini ortaya koyduğunu bildirdi. Öte yandan bu şirketlerde daha az rüşvet, yolsuzluk ve hissedar kavgaları olduğunu belirten O’Hanley, şirketlerin kadın yönetici ve çalışan sayısını artırmak için somut adımlar atması gerektiğini ifade etti.

Öne Çıkanlar