Apple'dan katlanabilir ekranlı telefon için patent başvurusu

Apple'dan katlanabilir ekranlı telefon için patent başvurusu
Yayınlanma:
A+ A-
Apple, katlanabilir ekran teknolojisine sahip telefon modeli için patent başvurusunda bulundu.

Artı Gerçek - Katlanabilir ekranlı akıllı telefon rekabeti büyüyor. Samsung önde görünürken, Xiaomi, Oppo, Vivo ve Google Pixel ise katlanabilir ekranlı telefon pazarında iddialı olmak istiyor. Son olarak Apple da bu alana girmeye karar verdi.

ABD merkezli teknoloji firması, katlanabilir ekran teknolojisine sahip telefon modeli için patent başvurusunda bulundu. Bu hamlesi ile birlikte Apple’ın katlanabilir ekranlı telefonunu yakında tanıtması bekleniyor

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi internet sitesinde ortaya çıkan bir patent, Apple’ın yeni telefonunu düşmelere karşı nasıl koruyacağını gözler önüne seriyor. “Kendiliğinden kapanabilen ekran ve düşme tespiti ile ekran koruma teknikleri” isimli patent adıyla birlikte bizlere çözüm yöntemini de sunuyor.

Patentin isminden de anlaşıldığı üzere, cihaz içerisinde bulunan ivmeölçer benzeri bir sensör bulunacak. Sensör, iPhone’un düştüğünü algıladığı zaman telefonu hızlı bir şekilde kapatacak. Bu sayede katlanabilir ekranın getirdiği zayıflığın ortadan kaldırılması hedefleniyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar