Twitter, arkadaşların 'ortak tweet' atmasına imkan tanıyacak yeni özelliği test ediyor

Twitter, arkadaşların 'ortak tweet' atmasına imkan tanıyacak yeni özelliği test ediyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Temmuz 2022 23:28
A+ A-
Bu özelliğin, platformdaki hesapların büyümesine ve yeni kitlelere ulaşmasına yardımcı olabileceği düşünülüyor.

Twitter, iki hesabın birlikte paylaşım yaparak 'ortak tweet' atmasına olanak tanıyan bir özelliği test etmeye başladı. Bu özelliğin, platformdaki hesapların büyümesine ve yeni kitlelere ulaşmasına yardımcı olabileceği aktarıldı.

Sosyal medya platformlarının popülerliği hızla yükselmeye devam ediyor. Milyarlarca insana hizmet veren bu şirketler de kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik farklı özellikler deniyor. Tüm dünyada popüler olan Twitter da bu mecralardan biri. 

Twitter, bundan önce mobil uygulamasına ‘video altyazı’ özelliği eklemişti. Şimdi de ‘ortak tweetler’ atmanıza olanak sağlayacak yepyeni bir özelliği uygulamaya eklemeye hazırlanıyor. 

Webtekno'da yer alan habere göre, Şirket, ortak tweetleri kullanıcıların özelliği nasıl kullandığını görmek için sınırlı bir süreliğine test edildiğini ifade etti. Bir Twitter sözcüsü de bununla ilgili, "İnsanların Twitter’da işbirliği yapması için yeni yollar keşfetmeye devam ediyoruz. Bu özelliğin nasıl kullanıldığını görmek için sınırlı bir süreliğine CoTweets’i test etmeye başladık" ifadelerini kullanırken özelliğin markaların ve kişilerin yeni kitlelere ulaşmasını ve büyümesini destekleyebileceğini belirtti.

Ortak tweetlere erişimi olan kullanıcıların, tweet atma kısmına tıkladıklarında bu özelliği kullanabilecekleri ve ortak yazar olması için diğer hesapları davet edebileceği belirtiliyor. İki farklı hesabın tek bir gönderinin sahibi olmasına olanak tanıyan yeni özelliğin ne zaman geniş çapta sunulacağı ise henüz bilinmiyor. 

 

Öne Çıkanlar