Zuckerberg: İnstagram'da takip etmediğiniz hesapları iki kat fazla göreceksiniz

Zuckerberg: İnstagram'da takip etmediğiniz hesapları iki kat fazla göreceksiniz
Yayınlanma:
A+ A-
Mark Zuckerberg, 'önerilen hesapların' yüzdesinin yıl sonuna kadar %30’un üzerine çıkacağını açıkladı.

Facebook ve Instagram’ın çatı şirketi olan Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg, yatırımcılarla yaptığı toplantıda Instagram ve Facebook kullanıcıların bu yılın sonuna dek akışlarında gördükleri "takip etmedikleri" hesap sayısının iki katına çıkacağını açıkladı.

TAKİP EDİLMEYEN HESAPLARLA DAHA ÇOK KARŞILAŞILACAK

Meta’nın CEO’su olan Mark Zuckerberg’in dün yatırımcılarla yaptığı toplantıda Instagram ve Facebook’un geleceği hakkında bilgiler verdiği ortaya çıktı. Toplantının yazılı belgelerine göre Zuckerberg, şu anda Facebook’daki kullanıcıların akışındaki (feed) hesapların %15’inin kullanıcıların takip etmediği hesaplar olduğunu açıkladı. Bu rakam Instagram’da ise "%15’in biraz üstünde" olarak açıklandı. Verilere göre "Önerilen hesaplar" adı altında kullanıcılara sunulan bu hesaplar, kullanıcıların uygulamada daha fazla zaman geçirip etkileşimde kalmasını sağlıyor.

Zuckerberg bu nedenle bu "önerilen hesapların" yüzdesinin yıl sonuna kadar %30’un üzerine çıkacağını açıkladı. 

REELS ARTIK DAHA ÇOK İZLENİYOR

Webtekno'da yer alan habere göre Zuckerberg toplantıda ayrıca Reels konusuna da değindi. Platformun TikTok’tan "özenerek" kullanıma sunduğu bu özelliğin son çeyrekte %30 artığını belirtti.  Yeni yapay zekâ algoritmasının katkısının büyük olduğu ve Reels’ın başarısının daha da artacağı da toplantıda konuşulan konular arasındaydı. Meta'nın CEO'su aynı zamanda yakın zamanda kullanıcıların daha fazla Reels izlemesini ve çekmesini teşvik edecek özellikler tanıtıacağını ve kullanıcıların bu içeirkleri arkadaşlarına "mesaj atmak yerine arkadaşlarını içeriğe etiketlemelerini" sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.