Çanakkale'de yangının sıçradığı köylerdeki hasar görüntülendi

Çanakkale'de devam eden yangında en ağır hasarı alan köylerden biri Yağcılar oldu. Köydeki tahribat havadan görüntülendi.

Artı Gerçek - Çanakkale'de bir günü aşkın süredir devam eden yangının sıçradığı köylerde büyük hasar oluştu. Ormanlık alanda çıkan ve rüzgarın etkisiyle çevre köylere de yayılan yangını söndürme çalışmaları devam ederken, Yağcılar köyündeki tahribat havadan görüntülendi.

Köy mezarlığında hasar oluştuğu, yangında bir ağacın aracın üstüne devrildiği görülen köyde, depo olarak kullanılan alanda da büyük hasar var.

Yangının çıkmasıyla Yağcılar köyündeki evlerinden tahliye edilen ve Kepez'e giden Bırakma ailesi de, bugün geri döndüklerinde büyük üzüntü yaşadıklarını anlattı. Cahit Bırakma gözyaşları içerisinde "Her şey bir anda oldu yangın hemen köyümüze geldi" derken, eşi Fatma Bırakma da "Sadece kıyafetlerimizi alıp evden ayrıldık, birçok malzememiz zarar görmüş, hiç kolay değil" diye konuştu.

Bırakma ailesinin evlerinde hasar oluşmadığı ancak evlerinin yanındaki avluda bulunan depo, samanlık ve hayvan barınağının kullanılamaz hale geldiği belirtildi. (AA)

Öne Çıkanlar