Çanakkale Boğazı'nda ulaşım 21.30'da çift yönlü ilerleyecek

Çanakkale Boğazı'nda ulaşım 21.30'da çift yönlü ilerleyecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çanakkale Kepez bölgesindeki orman yangını nedeniyle Çanakkale Boğazı'nda gemi trafiğinin, geçici olarak güney-kuzey yönlü askıya alındığını duyurmuştu. Son açıklamada gemi trafiğinin 21.30'da normale döneceği belirtildi.

Artı Gerçek - Çanakkale Boğazı'nda yangın nedeniyle ulaşım tek yöne indirildi.

Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğümüze ait römorkörler, yangının deniz kenarına inmesi durumunda olası bir müdahale için teyakkuza geçirildi." ifadeleri de kullanıldı.

Çanakkale'de Damyeri mevkisindeki ormanda saat 12.30 sıralarında yangını çıktı. Ekipler yangına, havadan ve karadan müdahale ederken, yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı.

Yangın nedeniyle dokuz yerleşim yeri tahliye edildi.

Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlığı ile Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi de boşaltılıyor.

21.30'DA NORMALE DÖNECEK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çanakkale Kepez bölgesindeki orman yangını nedeniyle, tek yöne döndürülen Çanakkale Boğazı'ndaki gemi trafiğinin, tekrar kuzey-güney yönlü olarak gerçekleştirileceğini bildirdi.

Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Çanakkale Boğazı gemi trafiği, kuzey-güney yönlü olarak saat 21.30’da başlayacak." ifadelerine yer verildi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar