Kocaeli’de ‘koku’ alarmı: Üç ilçeye yayıldı, inceleme başlatıldı

Kocaeli’de ‘koku’ alarmı: Üç ilçeye yayıldı, inceleme başlatıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Kocaeli’nin Derince, Gölcük ve Körfez ilçelerine yayılan kötü koku rahatsızlık yarattı. Kokunun nereden geldiği belli olmadığını söyleyen vatandaşlar tepki gösterdi. Ekipler bölgede inceleme başlattı.

Artı Gerçek - Kocaeli’nin Derince, Gölcük ve Körfez ilçelerinde gün içerisinde farklı noktalardan yayılan kötü koku halkı rahatsız etti. Kötü koku nedeniyle gelen ihbarlar üzerine ekipler bölgede incelemelerde bulundu.

l1.jpg

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

AA'da yer alan habere göre Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre dün Derince ve Körfez ilçelerinde yaşayan vatandaşlar, çevreye yayılan kötü koku nedeniyle şikayette bulundu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile AFAD ekiplerince, Derince ve Körfez'de faaliyet gösteren tesislerde ve bölgede incelemelerde bulunuldu.

Ekiplerin ellerinde bulunan teknik imkanlarla kokunun kaynağı henüz tespit edilemedi. Bu nedenle daha detaylı inceleme yapılabilmesi için TÜBİTAK uzmanları da ekiplere dahil edildi.

Valilik koordinasyonunda ekipler araştırmalarına devam edecek. Kokunun kaynağının tespit edilmesi halinde gereken işlemlerin ve bilgilendirmelerin yapılacağı bildirildi.

'TAM OLARAK NE OLDUĞUNU ANLAMADIK'

DHA'da yer alan habere göre Derince ilçesinde kafe işleten Nurettin Mahmut, yayılan kötü konu nedeniyle rahatsız olduğunu belirtti.

Mahmut, "Sabah saatlerinde burada işlettiğimiz kafeyi açtığımızda yoğun bir koku vardı. Tam olarak ne olduğunu anlayamadık” dedi.

koku.jpg

Göksu Deniz Şenol ise Derince sahiline arkadaşlarıyla geldiğinde genizleri yakan kötü kokuyu soluduğunu kaydetti.

Şenol, "Buraya yürüyüşe gelmiştik yoğun ve ağır bir koku vardı hatta geri dönmeyi düşündük. Kokunun nereden geldiğini bilmiyoruz. Daha önce soluduğum bir koku değildi” diye konuştu.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar